Bai He začal se stolním tenisem v rodné Číně, bylo to v sedmi letech a prodělal obvyklý čínský dril… Jako největší úspěch udává 2. místo na mistrovství Číny do 18 let. V jedenadvaceti letech přesídlil ze známého klubu Army Peking na Slovensko, do mistrovského celku ŠKST Bratislava. Začátky v cizí zemi nebyly jednoduché, ale Bai He se rychle adaptoval a brzy se stal oporou nejslavnějšího slovenského klubu, kterému pomohl ke třem titulům v letech 2009, 2010 a 2012. V dresu ŠKST Bratislava také Bai He vstoupil do české Extraligy a vedl si výborně. V sezóně 2011/2012 dotáhl mnohonásobného slovenského šampióna k vítězství v základní části Extraligy, navíc se stal nejlepším hráčem české nejvyšší soutěže, což se mu podařilo zopakovat i v následujícím soutěžním ročníku.

“Jsem teď na Slovensku hodně spokojený. Začátky nebyly snadné, ale už je to všechno v pohodě. Bydlím na Slovensku ve Stupavě, kde jsou se mnou i moji nejbližší, přítelkyně a rodiče, takže mi nic neschází. Snad jen čínské jídlo, to je asi jediné, co trochu postrádám,“ odvětil Bai He na dotaz, jak se mu na Slovensku líbí.

Hodně času tráví Bai He na cestách, teď hlavně po České republice, kde hraje již několik let Extraligu mužů ve stolním tenisu. Letos v barvách nově vzniklého klubu KST Robot Metalfin Hustopeče, který patří ke spolufavoritům této soutěže. “Letošní česká Extraliga je určitě nejkvalitnější, jakou jsem dosud hrál. Je v ní více silných týmů než předchozích letech. Je to letos hodně zajímavá soutěž,“ říká Bai He a pokračuje: “Na titul může pomýšlet hned několik celků, i my bychom rádi do boje o nejvyšší příčky zasáhli. To je jasné, proto stolní tenis hrajeme.“


V šestadvaceti letech Bai He touží po startu na olympijských hrách, což není cíl nereálný. V barvách Slovenska zatím odehrál několik turnajů World Tour, mimo jiné i Czech Open v Olomouci. Letos může konečně po pěti letech reprezentovat Slovensko na mistrovství Evropy. “Turnaje World Tour, to je přece jen něco jiného než mistrovství Evropy. Těším se z toho, že se evropského šampionátu mohu konečně zúčastnit,“ dodává šestadvacetiletý Bai He, který se ve svých začátcích v pekingském klubu Army potkal i s hráčem světové extratřídy Ma Longem.