Také obhájce mistrovského titulu nebyl, co se týká hráčského kádru na Vysočině kompletní. David Reitšpies startuje na mistrovství světa středních škol ve Francii, a tak trenér Josef Plachý musel služby talentovaného osmnáctiletého mladíka oželet. Na rozdíl od STEN marketingu má ale v mužstvu čtyři výkonnostně vyrovnané stolní tenisty, což se také v Havlíčkově Brodě potvrdilo. První “hektické“ pětihodinové utkání na Ostrově sice El Niňo prohrálo 3:4, ale druhý den obhájce titulu prokázal sílu a především zásluhou výborného výkonu Tomáše Treglera srovnal skóre v sérii na 1:1. “Jsou to nesmírně vyrovnané zápasy. Ve čtvrtek rozhodla čtyřhra, dneska jsme sice vyhráli bez čtyřhry, ale bylo to zase hodně těsné. Je to i o štěstí, ve čtvrtek jsme ho neměli, dnes se k nám pro změnu přiklonilo. Samozřejmě jsme tomu šli naproti. V dnešním utkání se vyznamenal Tomáš Tregler, udělal dva body a navíc porazil jedničku soupeře. To bylo velice důležité pro další vývoj zápasu. Byli jsme díky tomu o krok napřed, naopak domácí se dostávali pod tlak. Celkově můžeme být se stavem v sérii spokojeni. Je to stále otevřené. Bude to ještě dlouhá cesta, soupeř je velice kvalitní. Musíme se dobře připravit na oba zápasy v domácím prostředí,“ uvedl po pátečním utkání na Ostrově trenér pražského El Niňa Josef Plachý.

Klíčovým mužem pátečního zápasu na Ostrově byl Tomáš Tregler

Nejzkušenější hráč STEN marketingu, Petr Korbel, zatím do semifinálové série s obhájcem titulu nezasáhl. V pátečním utkání měl netradiční roli, nahradil na lavičce havlíčkobrodského týmu trenéra Tomáše Demka, který musel plnit “hráčské“ povinnosti v dresu Sokola 2 Hradec Králové Imeda. “Trochu mě mrzí zápas Pavla Širučka s Treglerem. Zdálo se, že to má pod kontrolou, vedl 1:0 a 7:2. Nevím, jestli se na Pavlovi trošku podepsala únava, ale závěr, bohužel, nezvládl. Bylo to hodně důležité utkání, hlavně z hlediska toho, jak byla dnes napsaná sestava. Stalo se, je to sport. Ukázalo se, jak je ten stolní tenis nevyzpytatelný. Tregy ve čtvrtek ani jednou nevyhrál, dneska byl lídrem El Niňa, udělal dva body. Ty zápasy mohou pokaždé dopadnout jinak. Všechno rozhoduje momentální forma,“ zhodnotil dosavadní měření sil STEN marketingu s El Niněm Petr Korbel a dodal: “A co se týká mě, doufám, že pro zápasy v Praze už budu zdravotně v pořádku. A pokud budu moci nastoupit, a já pevně věřím, že ano, tak bude ten náš mančaft zase o něco silnější.“

Na Ostrově panovala příjemná sportovní atmosféra, štafetu přebírá Kotlářka

Semifinálová série mezi STEN marketingem HB Ostrov Havlíčkův Brod a SF SKK El Niňo Praha pokračuje dalšími zápasy ve středu 9. dubna a ve čtvrtek 10. dubna v herně obhájce titulu na Kotlářce. Příznivci stolního tenisu z Prahy a okolí se mají na co těšit.