Úvod třetího měření sil v semifinále play-off mezi SF SKK El Niňo Praha a STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod obstaral duel Michala Obešla s Josefem Šimončíkem. Domácí stolní tenista vyhrál hladce první dva sety, ale zkušený protivník postupně přidával na aktivitě a vynutil si pátou sadu. O jejím vítězi rozhodly dva míčky, z prvního bodu se na pražské Kotlářce radoval Šimončík. Poté přišla na řadu premiéra Petra Korbela v letošním play-off české Extraligy. Domácí Antonín Gavlas mu ji příliš neulehčil. Hrál výborně a byla z toho další pětisetová bitva. Její závěr ovládl zkušený Korbel, který zvýšil vedení mužstva z Vysočiny na 2:0.

Vítězné gesto Petra Korbela po výhře nad Antonínem Gavlasem

Tomáš Tregler se ovšem vytáhl. V souboji s jedničkou STEN marketingu, Pavlem Širučkem, předvedl excelentní výkon a snížil na 1:2. Jenže Josef Šimončík, který se dnes na Kotlářce cítil jako ryba ve vodě, vzápětí Treglera napodobil. I on porazil ve třech setech jedničku soupeře Antonína Gavlase. Přitom klíčem k vítězství v tomto utkání byla koncovka druhé sady. Šimončík vyhrál o dva míčky 12:10, což ovlivnilo další průběh zápasu.

Tomáš Tregler zaskočil Širučka, ke druhému vystoupení se ale nedostal

Hosté zvýšili vedení na 3:1 a jejich nejmladší hráč Pavel Širuček měl na raketě mečbol celého semifinálového zápasu. Ale to by nebylo letošní semifinále play-off české Extraligy, aby nějaký zápas skončil tak rychle. Jedenadvacetiletý reprezentant sice vyhrál úvodní sadu a měl dva setboly na 2:0, ale Michal Obešlo bojoval jako o život, a byl blízko k vítězství. V pátém setu měl tři mečboly, jenže Širuček v koncovce dominoval, vyhrál rozhodující sadu 12:10 a pečetil druhé vítězství STEN marketingu v sérii.

Pavel Širuček odvrátil tři Obešlovy mečboly a nakonec zápas vyhrál 3:2 na sety

Semifinále play-off české Extraligy mužů ve stolním tenisu pokračuje zítra, ve čtvrtek 10. dubna, kdy se opět na Kotlářce utkají ve čtvrtém vzájemné souboji SF SKK El Niňo Praha - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod. Začátek čtvrtečního zápasu je v 18:00 hodin.

Legendy českého stolního tenisu sledovaly dnešní utkání na pražské Kotlářce

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Semifinále play-off

3. zápas

SF SKK El Niňo Praha - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod 1:4

Michal Obešlo - Josef Šimončík 2:3 (2,6,-6,-9,-9), Antonín Gavlas – Petr Korbel 2:3 (8,-9,7,-9,-6), Tomáš Tregler - Pavel Širuček 3:0 (3,8,9), Antonín Gavlas - Josef Šimončík 0:3 (-9,-12,-5), Michal Obešlo - Pavel Širuček 2:3 (-6,12,5,-7,-10). Stav této semifinálové série: 1:2.

Další program semifinále play-off:

Čtvrtek 10. dubna

SF SKK El Niňo Praha - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod (zač. v 18:00 hod.).

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga