Rozhodující zápas o postup do finále nemohl pro diváky začít lépe. Tomáš Tregler a Josef Šimončík dostali zaplněný Kulturní dům Ostrov do varu. Třiadvacetiletý stolní tenista El Niňa měl v pětisetové bitvě vítězství na dosah ruky, v páté sadě vedl 7:2 a v koncovce měl tři mečboly. Zkušený Šimončík však opět prokázal válečnické srdce, po sérii riskantních úderů nakonec svého soupeře porazil 14:12.

Radost Josefa Šimončíka po vítězném míčku v urkání s Tomášem Treglerem

Na vítězné “domácí“ vlně pokračoval Pavel Širuček, kterému Antonín Gavlas nestačil vzdorovat. V následující dvouhře však Michal Obešlo "schladil" domácí diváky, když ve třech setech přehrál Petra Korbela. Jenže jedenadvacetiletá opora STEN marketingu, Pavel Širuček, má výbornou formu. Mladý český reprezentant to dokázal i v souboji s Tomášem Treglerem. Díky dobře zvládnutým koncovkám zvýšil Širuček vedení domácího týmu na 3:1 a přiblížil ho k vysněnému postupu do finále. Pomyslný “semifinálový mečbol“ měl na raketě Josef Šimončík. Třiatřicetiletý stolní tenista se s Michalem Obešlem utkal v play-off již popáté, třikrát byl úspěšný, ale naposledy s ním na pražské Kotlářce prohrál 0:3. Tentokrát to byl jiný zápas. Josef Šimončík již šanci nepustil a s přehledem dovedl svůj tým do finále Extraligy. Kulturní dům Ostrov se otřásal v základech…

Stolní tenisté SF SKK El Niňo Praha ihned po zápase obdrželi bronzové medaile za třetí místo v letošním ročníku Extraligy.

Ředitel Extraligy, Martin Bajtler, předává Josefu Plachému pohár za třetí místo

Finále play-off české Extraligy mužů ve stolním tenisu 2013/2014 je na programu až po mistrovství světa družstev japonském Tokiu. Finálová série začne prvním zápasem 13. května v Hradci Králové.

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Semifinále play-off

5. zápas

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - SF SKK El Niňo Praha 4:1

Josef Šimončík - Tomáš Tregler 3:2 (7,-3,-8,7,12), Pavel Širuček - Antonín Gavlas 3:0 (6,8,9), Petr Korbel - Michal Obešlo 0:3 (-3,-7,-9), Pavel Širuček - Tomáš Tregler 3:0 (10,10,9), Josef Šimončík - Michal Obešlo 3:0 (7,6,7). Konečný stav této semifinálové série: 3:2 – do finále postupuje STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod.

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga