Letošní play-off české Extraligy nabízí divácky atraktivní a dramatická utkání. To potvrdily obě semifinálové série. V té první sice DTJ Hradec Králové vyřadil KST Robot Metalfin Hustopeče 3:0 na zápasy, ale průběh jednotlivých střetnutí byl hodně vyrovnaný. Ve dvou případech musela o vítězném celku rozhodnout až závěrečná čtyřhra. Obhájce mistrovského titulu, SF SKK El Niňo Praha, bojoval se STEN marketingem HB Ostrov Havlíčkův Brod o postup do finále pět zápasů. V tom rozhodujícím prohrál na stole soupeře 1:4. “Dneska to hodně ovlivnil první zápas. Byl to důležitý zlomový okamžik celého utkání. Kdyby Tomáš Tregler nad Šimončíkem vyhrál, střetnutí by se vyvíjelo jinak. Takhle se domácí stolní tenisté dostali na koně. A když k tomu připočtu výbornou formu Širučka a Šimončíka, bylo pro naše hráče hodně těžké, rozjetého soupeře zastavit,“ zhodnotil rozhodující utkání semifinálové série v Havlíčkově Brodě trenér pražského El Niňa Josef Plachý a dodal: “A když se podívám na celou semifinálovou sérii se STEN marketingem, tak klíčovým momentem byly první dva zápasy v Havlíčkově Brodě. Soupeř je odehrál v oslabené sestavě bez Petra Korbela. My jsme toho, bohužel, nedokázali využít a obě utkání vyhrát. To byla škoda. Nezbývá než STEN marketingu k postupu do finále Extraligy pogratulovat.“

Nejlepším hráčem El Niňa v semifinálové sérii byl jednoznačně Tomáš Tregler

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod si poprvé v historii zahraje o český titul. Ambiciózní klub z Vysočiny si v semifinále play-off poradil s obhájcem mistrovského titulu. Rozhodující krok k postupu do finále Extraligy udělal v pondělí večer doma na Ostrově. “Bylo to těžké. El Niňo hrálo výborně, kluci bojovali, nedali nám nic zadarmo. O to víc si cením, že jsme tento silný tým vyřadili. Nebylo to vůbec jednoduché. Bylo to hodně o hlavě. Jsem rád, že jsme to před tolika diváky doma zvládli. Všichni naši hráči zaslouží absolutorium,“ chválil své svěřence trenér STEN marketingu Tomáš Demek.

Jedno je jisté. Na listinu vítězů české Extraligy mužů ve stolním tenisu přibude nové jméno. O pomyslný český trůn se poprvé v historii utkají DTJ Hradec Králové a STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod. “DTJ, to bude další těžký oříšek. Jsou to samí zkušení borci, kteří umí těžké zápasy hrát. Bude to velký boj. Uvidíme, jak to kluci zvládnou v hlavě. Čeká nás opravdový vrchol Extraligy. Myslím si, že se diváci mají na co těšit,“ prozradil k finálové sérii trenér STEN marketingu Tomáš Demek.

Josef Šimončík se v play-off dokáže vyburcovat k vynikajícím výkonům

Fotogalerii z pondělního, rozhodujícího utkání semifinále play-off v Havlíčkově brodě najdete na facebookové stránce ČAST – odkaz: https://www.facebook.com/CeskaReprezentaceStolnihoTenisu

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Semifinále play-off

Rekapitulace výsledků

DTJ Hradec Králové - KST Robot Metalfin Hustopeče 4:3, 4:2, 4:3. Konečný stav série: 3:0 – do finále postoupil celek DTJ Hradec Králové.

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - SF SKK El Nino Praha 4:3, 2:4, 4:1, 3:4, 4:1. Konečný stav série: 3:2 – do finále postoupil celek STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod.

BOJ O ČESKÝ TRŮN

Finále play-off  (na tři vítězná utkání)

Program zápasů:

Úterý 13. května v 18:00 hodin

DTJ Hradec Králové - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod.

Středa 14. května v 17:30 hodin

DTJ Hradec Králové - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod (TV utkání).

Pondělí 19. května v 17:30 hodin

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - DTJ Hradec Králové (TV utkání).

Případné 4. utkání

Úterý 20. května v 17:30 hodin

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - DTJ Hradec Králové (TV utkání).

Případné 5. utkání

Pátek 23. května v 17:30 hodin

DTJ Hradec Králové - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod (TV utkání).

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga