Letošní ročník Extraligy mužů ve stolním tenisu se zcela jistě zapíše do historie a to nejen složením finálové dvojice. Tak zajímavou a hlavně kvalitní soutěž nepamatuje. Podívejme se, jak se oba aspiranti na mistrovský titul dostali do finále. DTJ Hradec Králové v semifinále play-off porazil KST Robot Metalfin Hustopeče 3:0 na zápasy, druhá semifinálová dvojice byla podstatně vyrovnanější. STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod vyřadil obhájce prvenství, SF SKK El Niňo Praha, až v pátém rozhodujícím utkání.

Jedním z dvojice slovenských reprezentantů v dresu DTJ je Peter Šereda

Vítěz základní části české Extraligy, DTJ Hradec králové, se v letošní sezóně opírá o výborné výkony dvou slovenských reprezentantů Ľubomíra Pišteje a Petera Šeredy, které skvěle doplňuje další zkušený hráč a bývalý čs. reprezentant Martin Olejník. Rovněž STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod má nesmírně nabitý hráčský kádr. Jeho základ tvoří jedenadvacetiletý český reprezentant Pavel Širuček, Josef Šimončík a Petr Korbel. Oba finalisté měli své zástupce na nedávném mistrovství světa družstev ve stolním tenisu v Tokiu. V Japonsku startovali Ľubomír Pištej a Peter Šereda (DTJ) a Pavel Širuček (STEN marketing). Trojlístek účastníků světového šampionátu se ihned po návratu z Tokia zapojil do přípravy na finálovou sérii play-off české Extraligy.

Boj o český trůn začíná v Hradci Králové, kam by se finálová série v případě nerozhodného stavu 2:2, ještě vrátila… Trenér DTJ Martin Lučan věří v sílu svého družstva, které jako jediné v letošní extraligové sezóně dosud neprohrálo. “Naši stolní tenisté jsou zdravotně v pořádku a v dobré herní pohodě. Na finále se všichni těší, bude plná hala. Chceme stoprocentně využít výhodu domácího prostředí. Věřím, že to zvládneme. Bude to zcela určitě dramatická podívaná. Příznivci stolního tenisu se mají na co těšit, vždyť uvidí v akci to nejlepší, co letošní extraligový ročník může nabídnout,“ říká před startem finálové série play-off trenér DTJ Hradec Králové Martin Lučan.

Oba vzájemné zápasy finálových soupeřů v základní části Extraligy skončily úspěchem DTJ Hradec Králové. Svěřenci trenéra Martina Lučana vyhráli doma 4:0 a na Vysočině 4:2. Prezident STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod Miroslav Jinek tomu však velkou vážnost nepřikládá:  “Výsledky ze základní části nemají vypovídající hodnotu. Nehráli jsme v ideálním rozpoložení, v Hradci Králové měli Šimončík s Korbelem zdravotní problémy, ve druhém utkání Petr Korbel vůbec nenastoupil. Teď jdeme do boje v plné sestavě, navíc na lavičce se zkušeným trenérem Tomášem Demkem. Ve finále to budou úplně jiné zápasy, rozhodne momentální forma,“ vysvětluje prezident STEN marketingu Miroslav Jinek a dodává: “Obdrželi jsme od DTJ třicet lístků pro naše fanoušky, kteří nás pojednou do Hradce Králové povzbudit. Očekávám velký boj. Věřím, že to pro nás dopadne dobře.“

U obou finalistů vládne před začátkem finále Extraligy bojovná nálada, o čemž svědčí zajímavé spoty na jejich webových stránkách. Více zde - DTJ Hradec Králové: https://www.youtube.com/watch?v=50MlqPaCpYk a STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod: http://www.youtube.com/watch?v=HzEwLFRXV98 

S výjimkou úvodního úterního utkání můžete celou finálovou sérii play-off české Extraligy mužů sledovat na obrazovkách České televize. A to buď v přímých přenosech na iVysílání ČT nebo pak ze záznamu na ČT sport.

Česká legenda, Petr Korbel, chce se STEN marketingem získat český titul

A ještě letmý pohled na soupisky obou finalistů Extraligy mužů ve stolním tenisu.

DTJ Hradec Králové: Ľubomír Pištej, Peter Šereda, Martin Olejník, David Palkovský. Trenér Martin Lučan.

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod: Pavel Širuček, Josef Šimončík, Petr Korbel, Jan Hrnčiřík. Trenér Tomáš Demek.

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Mistrovství České republiky družstev 2013/2014

Finále play-off

Program úvodních zápasů      

Úterý 13. května

DTJ Hradec Králové - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod (začátek v 18:00 hodin).

Středa 14. května

DTJ Hradec Králové - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod (TV utkání, začátek v 17:30 hod.).

Pondělí 19. května

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – DTJ Hradec Králové (TV utkání, zač. v 17:30 hod.)

Případné 4. utkání

Úterý 20. května

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – DTJ Hradec Králové (TV utkání, zač. v 17:30 hod.)

Případné 5. utkání

Pátek 23. května

DTJ Hradec Králové - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod (TV utkání, zač. v 17:30 hod.).

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga