Přeplněná herna DTJ Hradec Králové asi nečekala, že bude domácí tým v úvodu utkání dotahovat náskok ambiciózního soupeře. Hned v prvním singlu totiž Petr Korbel dokonale zaskočil Ľubomíra Pišteje, lídra královéhradeckého týmu přehrál ve čtyřech setech a STEN marketing poprvé vedl.

Radost Petra Korbela z úvodního bodu úterního finálového utkání

Pak ale Pištejův spoluhráč ze slovenské reprezentace, Peter Šereda, porazil Josefa Šimončíka 3:1 a bylo srovnáno. V následujícím duelu Martina Olejníka s Pavlem Širučkem to dlouho vypadalo na hladkou záležitost hostujícího stolního tenisty. Zkušený Olejník však zabojoval a ve čtvrté sadě odvrátil dva mečboly soupeře. Nakonec se z vítězství přece jen radoval jedenadvacetiletý český reprezentant. Rozhodující pátý set vyhrál jasně 11:4 a STEN marketing opět vedl.

Pavel Širuček zvládl pětisetovou bitvu s Martinem Olejníkem

Jeho náskok mohl vzápětí navýšit Petr Korbel, který s Peterem Šeredou začal velice dobře a dlouho udával tón hry. Jenže třicetiletý slovenský borec od čtvrté sady ožil a dramatický zápas dotáhl do vítězného konce. Za nerozhodného stavu 2:2 na sebe narazili Ľubomír Pištej a Pavel Širuček. Důležitý duel stolních tenistů, kteří startovali na MS družstev Tokiu, lépe zvládl domácí hráč. Pišteje viditelně uklidnilo vítězství v první sadě, pak už měl zápas ve své moci a poprvé v průběhu úterního večera naklonil misky vah na stranu DTJ.

Ľubomír Pištej porazil Širučka a dostal DTJ poprvé v úterním utkání do vedení - 3:2

Ale to ještě nebyl zdaleka konec. Skvělé představení pokračovalo. V šesté dvouhře mezi Martinem Olejníkem a Josefem Šimončíkem se měnilo skóre jako na houpačce. Po závěrečném míčku této další pětisetové bitvy se radoval hráč STEN marketingu, který poslal první finálové utkání do rozhodující čtyřhry. V ní se dařilo slovenské dvojici Ľubomír Pištej - Peter Šereda, která pro DTJ Hradec Králové zařídila první bod ve finálové sérii.

Radost domácí dvojice Pištej - Šereda po vítězném míčku celého utkání

Finálová série play-off české Extraligy mužů ve stolním tenisu pokračuje druhým zápasem ve středu 14. května opět v Hradci Králové. Začátek utkání, které můžete sledovat v přímém internetovém přenosu iVysílání České televize na: http://www.ceskatelevize.cz/sport/, je tentokrát v 17:30 hodin.

Diváky přeplněná herna DTJ, místy v ní nebylo k hnutí...

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Finále play-off

1. zápas

DTJ Hradec Králové - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod 4:3

Ľubomír PIŠTEJ – Petr KORBEL 1:3 (-10,10,-8,-9), Peter ŠEREDA - Josef ŠIMONĆÍK 3:1 (7,-8,9,9), Martin OLEJNÍK - Pavel ŠIRUČEK 2:3 (-9,-5,10,10,-4), Peter ŠEREDA - Petr KORBEL 3:2 (-8,8,-2,7,8), Ľubomír PIŠTEJ - Pavel ŠIRUČEK 3:0 (8,6,9), Martin OLEJNÍK - Josef ŠIMONĆÍK 2:3 (5,-10,-6,9,-8). Ľubomír PIŠTEJ, Peter ŠEREDA - Josef ŠIMONĆÍK, Pavel ŠIRUČEK 3:1 (3,-10,5,11). Stav finálové série: 1:0.

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga

Fotogalerii z úterního utkání finále play-off v Hradci Králové najdete na facebooku ČAST - https://www.facebook.com/CeskaReprezentaceStolnihoTenisu/posts/495533347242390