Druhou finálovou partii o český titul v Hradci Králové začala stejná dvojice, která v úterý celou sérii otevřela. Tentokrát však Ľubomír Pištej nad Petrem Korbelem vyhrál, i když s ním prohrával už 0:2 na sety. Radost z vedení však u domácích netrvala dlouho. V následující dvouhře Josef Šimončík opět porazil Martina Olejníka, tentokrát 3:1 a bylo vyrovnáno. Více klidu do krátké přestávky měli stolní tenisté klubu z Vysočiny, neboť Pavel Širuček si celkem hladce poradil s hrdinou úterního utkání Peterem Šeredou.

Peter Šereda dnes vyšel bodově naprázdno ,ale hrál pouze jednou, se Širučkem

Poprvé ve finálové sérii pak na sebe narazili i dva nejzkušenější borci obou týmů – Martin Olejník a Petr Korbel. První dvě sady proběhly v režii hostujícího hráče, Korbel měl hodně blízko k třísetovému vítězství, vedl 2:0 a 8:5. Pak si ale situaci dost zkomplikoval, když prohrál koncovku třetího setu a následně se Olejníkovi podařilo srovnat na 2:2. Rozhodující dějství přineslo neuvěřitelné drama. Olejník prohrával 3:7, přesto dokázal srovnat na 7:7, jenže závěr patřil Korbelovi, který zvýšil vedení STEN marketingu na 3:1. Zápas pokračoval soubojem dvou dnes neporažených stolních tenistů. Pavel Širuček měl Ľubomíru Pištejovi co oplácet, v úterý s ním prohrál hladce 0:3. Odveta se mu vydařila. A když zvládl dramatickou koncovku třetí sady, dovedl celé utkání do vítězného konce. Finálové série se přesune na Vysočinu za nerozhodného stavu 1:1.

Pavel Širuček pečetil dnešní vítězství STEN marketingu v Hradci Králové

Finálová série play-off české Extraligy mužů ve stolním tenisu se příští týden přesune na Vysočinu, kde se v pondělí 19. května od 17:30 hodin uskuteční třetí zápas mezi STEN marketingem HB Ostrov Havlíčkův Brod a DTJ Hradec Králové. Utkání můžete sledovat ŽIVĚ v přímém internetovém přenosu, který zajistil domácí klub, na www.onlajnprenosy.cz.

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Finále play-off

2. zápas

DTJ Hradec Králové - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod 1:4

Ľubomír PIŠTEJ – Petr KORBEL 3:2 (-5,-7,4,7,7), Martin OLEJNÍK - Josef ŠIMONĆÍK 1:3 (-8,10,-2,-4), Peter ŠEREDA - Pavel ŠIRUČEK 0:3 (-8,-8,-7), Martin OLEJNÍK - Petr KORBEL 2:3 (-9,-5,9,7,-8), Ľubomír PIŠTEJ - Pavel ŠIRUČEK 1:3 (9,-6,-11,-4). Stav finálové série: 1:1.

Dnes byla spokojenější lavička STEN marketingu a pochopitelně i její příznivci

Další program finále play-off Extraligy mužů:

Pondělí 19. května

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – DTJ Hradec Králové (začátek v 17:30 hod.)

Úterý 20. května

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – DTJ Hradec Králové (TV utkání, zač. v 17:30 hod.)

Případné 5. utkání

Pátek 23. května

DTJ Hradec Králové - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod (TV utkání, zač. v 17:30 hod.).

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga