Pro vítěze základní části Extraligy, DTJ Hradec Králové, začal středeční zápas dobře. Ľubomír Pištej porazil Petra Korbela, ale pak už se radovali pouze stolní tenisté STEN marketingu. “Zpočátku jsme drželi rok, ale jinak musíme uznat, že dneska byl soupeř zkrátka lepší. Přehrál nás a zaslouženě vyhrál. Přesto jsme mohli zápas ještě zdramatizovat. Pištej se v utkání se Širučkem dokázal ve třetím setu dostat ze složité situace. Vypracoval si i setboly. Bohužel, že je neproměnil. Škoda. Ve čtvrté sadě už dominoval Širuček, který hostujícímu celku zajistil vítězství. Série ale zdaleka nekončí. Pokud chceme získat titul, musíme teď v Havlíčkově Brodě minimálně jednou vyhrát. Důkladně se na to připravíme, abychom tento těžký úkol zvládli. Věřím, že se nám to podaří,“ konstatoval trenér DTJ Hradec Králové Martin Lučan.

"Válečná" porada na lavičce stolních tenistů DTJ Hradec Králové

Stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod připravili DTJ Hradec Králové vůbec první porážku v letošní extraligové sezóně. Pro klub z Vysočiny to znamenalo srovnání skóre finálové série, která bude pokračovat na havlíčkobrodském Ostrově. “Jeli jsme do Hradce Králové s tím, že musíme alespoň jedno utkání vyhrát. A to se nám podařilo,“ uvedl trenér STEN marketingu Tomáš Demek. “Bylo nám jasné, že kdybychom v Hradci Králové dvakrát prohráli, těžko by se nám to otáčelo. DTJ má velice dobré hráče, není jednoduché je porazit. Byl to stejně jako v úterý velice těžký a vyrovnaný zápas. Kluci dnes prokázali velkou vůli po vítězství. Úterní těsná porážka je nijak nepoznamenala. Jsem rád, že jsme to zvládli. Série bude pokračovat u nás v Havlíčkově Brodě. Ale zápasy budou podobné, jako tady v Hradci Králové. Zase to bude boj o každý bod. Jen hala bude větší a to by mohla být naše výhoda,“ dodal Tomáš Demek.

Pavel Širuček se ve středu Pištejovi revanšoval ze úterní porážku

Obě utkání v Hradci Králové přinesly vynikající stolní tenis a výborné individuální výkony. Svou úrovní a dramatičností si (až na “stísněné“ prostory královéhradecké herny) nezadaly se zápasy německé Bundesligy či francouzské PRO. Dá se očekávat, že souboj dvou vyrovnaných soupeřů o český titul, bude v podobném duchu pokračovat v Havlíčkově Brodě. Nelze se proto divit, že i v Kulturním domě Ostrov bude na finále Extraligy také “plný dům.“   

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga