Zaplněný havlíčkobrodský Kulturní dům Ostrov s napětím sledoval čtvrté dějství souboje o český titul. Úvod obstarala stejná dvojice hráčů jako v pondělí. Petr Korbel a Peter Šereda. A opět se z vítězství radoval slovenský reprezentant. Ve druhém utkání zvládl Pavel Širuček bravurně koncovky setů a díky tomu vyhrál nad Martinem Olejníkem 3:0. Za stavu 1:1 se utkali Josef Šimončík s Ľubomírem Pištejem. Na rozdíl od pondělního zápasu měl tentokrát s výjimkou třetí sady navrch slovenský stolní tenista v barvách DTJ Hradec Králové, který dostal svůj tým do vedení 2:1.

Ľubomír Pištej porazil Šimončíka, ale na Korbela dnes nestačil

Po přestávce přišel další klíčový duel. Domácí jednička, Pavel Širuček se ocitl za nepříznivého stavu v hodně těžké roli. Mladý český reprezentant v souboji s dobře hrajícím Peterem Šeredou ztratil první sadu, ale postupně získal na jistotě a nakonec dramatické pětisetové utkání rozhodl ve svůj prospěch. Bylo opět srovnáno. A začínalo se v podstatě od začátku. V páté dvouhře večera se děly věci. Ľubomír Pištej celkem snadno vyhrál první sadu, jenže Petr Korbel pak předvedl dokonalý obrat ve skóre. Poté, co zvládl koncovku druhého setu, již svého soupeře jasně přehrával a naklonil misky vah na stranu STEN marketingu.

Petr Korbel se s Pištejem vybičoval k vynikajícímu výkonu, jebo bod byl velmi důležitý

“Extraligový mečbol“ měl na raketě Josef Šimončík. Ten v letošní finálové sérii s Martinem Olejníkem ještě neprohrál. Ale ve čtvrtém vzájemném a zdaleka nejdůležitějším souboji se radoval královéhradecký stolní tenista, který srovnal na 3:3. Rozhodnutí přinesla čtyřhra. A to je parádní disciplína DTJ. Jenže Peter Šereda s Ľubomírem Pištejem poprvé klopýtli, ve čtvrtém deblovém utkání v play-off české Extraligy našli první přemožitele. Josef Šimončík s Pavlem Širučkem je udolali 3:2 na sety a ukončili letošní extraligový ročník. Kulturní dům Ostrov vybuchl nadšením. Poprvé v historii se z titulu radovali stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod.

Momentka ze závěrečné čtyřhry, která definitivně rozhodla o titulu

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Finále play-off

4. zápas

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - DTJ Hradec Králové 4:3

Petr KORBEL - Peter ŠEREDA 0:3 (-8,-6,-12), Pavel ŠIRUČEK - Martin OLEJNÍK 3:0 (9,10,10), Josef ŠIMONČÍK - Ľubomír PIŠTEJ 1:3 (-7,-8,10,-5), Pavel ŠIRUČEK - Peter ŠEREDA 3:2 (-8,8,8,-10,6), Petr KORBEL - Ľubomír PIŠTEJ 3:1 (-4,12,5,5), Josef ŠIMONČÍK - Martin OLEJNÍK 0:3 (-9,-5,-4), Pavel ŠIRUČEK, Josef ŠIMONČÍK - Ľubomír PIŠTEJ, Peter ŠEREDA 3:2 (4,-3,10,-8,5). Konečný stav finálové série: 3:1.

Ten pohár je náš, už nám ho nikdo nesebere...

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga

Fotogalerii z úterního utkání finále play-off Extraligy mužů v Havlíčkově Brodě najdete na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.499147023547689.1073741835.261539470641780&type=1