Nejprve Sokol Králův Dvůr a TJ Agrotec Hustopeče požádaly o pozastavení licence pro nadcházející extraligový ročník, což bylo schváleno s tím, že tyto kluby nesmí licenci nikomu prodat a do 31. března 2015 musí APK nahlásit, jestli budou Extraligu hrát v sezóně 2015/2016. Po této “předehře“ zůstalo v extralize pouze osm mužstev. Jelikož drtivá většina členů APK nesouhlasila s osmičlennou soutěží, řešilo se její doplnění. Extraliga byla nabídnuta DTJ Hradec Králové B a Liberci, tedy celkům, které v uplynulé sezóně skončily v první lize na prvním a druhém místě. Oba kluby nabídku přijaly, a tak se česká Extraliga bude opět hrát s deseti týmy. S novým názvem půjde do nového extraligového ročníku pražské El Niňo, které se přejmenovalo na SF SKK El Niňo EHW.

Systém soutěže zůstane totožný s tím letošním. Extraliga začne základní částí, v níž se deset účastníků střetne dvoukolově systémem každý s každým. Poté bude následovat nadstavbové play-off a play-out a v to úplně stejné podobě jako v uplynulém soutěžním ročníku, včetně baráže mezi posledním celkem Extraligy a vítězem první ligy.

Velká diskuse byla ohledně míčků pro nový soutěžní ročník. Nakonec APK přijala usnesení, že do 31. prosince 2014 se bude hrát s klasickými celuloidovými míčky s tím, že na konci roku se uvidí, jaká bude s míčky situace a valná hromada rozhodne, jak to bude dál.

Významným bodem programu jednání byla otázka propagace a marketingu. Pro APK je prioritou, aby se česká Extraliga nadále objevovala na obrazovkách České televize. Probíhají jednání s firmou Emotion, která doposud výrobu přenosů na klíč pro ČT připravovala. Marketing a sponzoring, to jsou oblasti, na kterých musí APK velice rychle zapracovat. Extralize mužů by určitě slušel nějaký generální sponzor, jako tomu bylo např. v ročníku 2011/2012, kdy naše nejvyšší soutěž nesla název PRAMOS extraliga.

Úplnou novinkou budou přímé internetové přenosy z extraligových zápasů. APK ze svého rozpočtu uvolní prostředky na zakoupení potřebné techniky, aby jednotlivé kluby mohly tyto přenosy zajistit.

Nový ročník Extraligy mužů ve stolním tenisu je tedy rámcově připraven. Začne v polovině září a úředními hracími dny bude opět pátek a sobotu, s výjimkou Hradce Králové a vybraných televizních utkání.