Kristýna Štefcová vstoupila do olympijského turnaje v Nankingu hladkou výhrou nad Florence Seeraovou z Ugandy. Ve druhém utkání narazila na nejvýše nasazenou hráčku celého turnaje Doo Hoi Kem z Hongkongu. Favorizovaná Asiatka přesvědčila o svých kvalitách a vyhrála 3:0 na sety. Pro českou stolní tenistku je však vývoj ve skupině příznivý, k postupu do osmifinále jí stačí zítra porazit Venezuelku Gremlis Arvelovou. "Týna to má ve skupině velice dobře rozehrané. A pokud zítra podá standardní soustředěný výkon, neměl by jí postup do osmifinále uniknout," uvedl trenér Pavel Špaček, který dnes Arvelovou po očku sledoval.

Kristýna Štefcová si prohlíží potahy své úvodní soupeřky Seeraové (foto ITTF)

Také David Reitšpies zvládl ošemetné úvodní utkání turnaje a nevyzpytatelného Rakušana Andrease Levenka porazil 3:1 na sety. Sedmnáctiletý český reprezentant tak udělal důležitý krok na cestě za postupem do osmifinále. Ten mohl zpečetit hned v podvečerním souboji s Patrykem Zatowkou. A tři sety to vypadalo hodně nadějně. David dvakrát vedl, ale Polák dokázal srovnat skóre a dotáhl zápas do rozhodující páté sady. Její úvod patřil polskému hráči, který se utrhl na 6:2. Pak ale přišla série Davida Reitšpiese, jenž rychle vyrovnal na 6:6. Od té doby se oba soupeři tahali o každý bod. V dramatickém závěru měl více štěstí Zatowka. Polák za stavu 9:9 zužitkoval oba své servisy a zvítězil nejtěsnějším poměrem 11:9. Pokud však český reprezentant zítra porazí Tunisana Kerem Ben Yahiau, postup do osmifinále mu neunikne. "David sehrál se Zatowkou hodně smolný zápas. Bylo v jeho silách dnes Poláka porazil. Je to škoda, ale nedá se nic dělat. Přál bych si, aby oba naši reprezentanti postoupili do osmifinále," dodal Pavel Špaček. 

Na těchto stolech se hraje olympijský turnaj v čínském Nankingu... (foto ITTF)

Vybrané zápasy olympijského turnaje ve stolním tenisu můžete sledovat na: http://www.olympic.org/

Přestože se jedná o olympiádu mládeže do 18 let, budeme se u označení soutěží držet oficiální terminologie ITTF, která uvádí jednotlivé disciplíny jako Men’s Singles a Women’s Singles (dvouhra mužů a dvouhra žen)…

II. Letní olympijské hry mládeže

Turnaj ve stolním tenisu

Soutěž jednotlivců

Výsledky českých reprezentantů

DVOUHRA ŽEN

Skupina 1

I. kolo: Kristýna ŠTEFCOVÁ – Florence Seeraová (Uganda) 3:0 4,9,3), Doo Hoi Kem (Hongkong) - Gremlis Arvelová (Venezuela) 3:0 (2,9,5); II. kolo: Kristýna Štefcová - Doo Hoi Kem 0:3 (-2,-3,-8), Gremlis Arvelová - Florence Seeraová 3:0 (7,9,2). Pořadí po II. kole: 1. Doo Hoi Kem 4 body, 2. Kristýna ŠTEFCOVÁ 3 b., 3. Gremlis Arvelová 3 b., 4. Florence Seeraová 2 body.

Zbývající zápasy ve skupině 1:

Pondělí 18. srpna v 10:00 hodin: Kristýna Štefcová - Gremlis Arvelová, Doo Hoi Kem - Florence Seeraová.

DVOUHRA MUŽŮ

Skupina 6

I. kolo: David REITŠPIES - Andreas Levenko (Rakousko) 3:1 (5,9,-8,8), Patryk Zatowka (Polsko) - Kerem Ben Yahia (Tunisko) 3:1 (4,-11,4,4); II. kolo: David REITŠPIES - Patryk Zatowka (Polsko) 2:3  (8,-10,7,-2,-9), Andreas Levenko - Kerem Ben Yahia 3:2 (14,-9,5,-9,6). Pořadí po II. kole: 1. Patryk Zatovka 4 body, 2. David Reitšpies 3 b., 3. Andreas Levenko 3 b., 4. Kerem Ben Yahia 2 body.

Zbývající zápasy ve skupině 6

Pondělí 18. srpna ve 13:00 hodin: David REITŠPIES - Kerem Ben Yahia, Patryk Zatowka – Andreas Levenko.

 


Profily českých reprezentantů pro YOG v Nankingu:

 

David REITŠPIES - http://athlete.nanjing2014.org/html/43932_e.html

Kristýna ŠTEFCOVÁ - http://athlete.nanjing2014.org/html/43933_e.html


Oficiální webové stránky II. Letních olympijských her mládeže v Nankingu najdete na: http://www.nanjing2014.org/en/

Kompletní informace o turnaji ve stolním tenisu najdete na: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2059&category=YOG

Aktualizováno: 17. srpna 2014 v 17:00 hodin