David Reitšpies začal zápas o postup do čtvrtfinále dvouhry mužů na II. Letních olympijských her mládeže v čínském Nankingu výtečně. Český reprezentant vyhrál v souboji s Tchaj-wancem Yang Heng-Wei první sadu poměrem 11:6. V dalším průběhu utkání ale Asiat zpřesnil hru a karta se začala pomalu obracet. A když Yang Heng-Wei zvládl důležité okamžiky zápasu, koncovky třetího a čtvrtého setu, dokráčel k vítězství 4:1. "Tchajwancem to muj nejlepsi výkon tady v Nankingu. Bohužel jsem prohrál dvě koncovky. Nedá se nic dělat, posledni měsíce se mi nedaří a série stále pokračuje. Snad se to zlomí v družstvech a bude zase lip," zhodnotil své osmifinálové vystoupení David Reitšpies.

David Reitšpies v dnesšním osmifinálovém utkání s Yang Heng-Wei. Foto ITTF

“Nebyl to zrovna radostný den,“ začal své ohlédnutí za pondělním programem českých stolních tenistů v Nankingu trenér Pavel Špaček. “Asi největší zklamání připravila Týna. Ztratila prakticky vyhraný zápas, když nad Venezuelkou vedla 2:1 na sety a 7:2. Ještě v rozhodující sadě mohla Týna vybojovat postup, vedla 5:3, ale soupeřka skóre otočila na 5:10 a bylo po zápase. Pak nastoupil David proti soupeři z Tuniska. A dlouho to bylo velké trápení. Naštěstí David překonal kritickou situaci, když prohrával 1:2 na sety a 2:6. Závěr utkání již patřil Davidovi, který pak v osmifinále podal mnohem lepší výkon. Úvod zápasu s Tchaj-wancem vypadal nadějně, ale rozhodovalo se v koncovkách třetího a čtvrtého setu. V obou případech se od stavu 9:9 bodově prosadil Davidův soupeř. Škoda, protože jinak to byla vyrovnaná partie.“

Pro Davida Reitšpiese to byl poslední zápas v soutěži jednotlivců, skončil na děleném 9. místě. Kristýna Štefcová bude ještě pokračovat v soutěži útěchy. Její další soupeřkou bude zítra dopoledne Egypťanka Saadová.

Z Evropanů se do čtvrtfinále probojovali pouze Reitšpiesův přemožitel ze skupiny Polák Partyk Zatovka a Němec Kilian Ort. Také ve dvouhře žen má “starý kontinent“ pouze dvojnásobné zastoupení – Rumunku Adinu Diaconuovou a Chorvatku Leu Rakovacovou.

Mladá Rumunka Adina Diaconuoá je ve čtvrtfinále olympijského turnaje. Foto ITTF

Vybrané zápasy olympijského turnaje ve stolním tenisu v Nankingu můžete sledovat na: http://www.olympic.org/ 

II. Letní olympijské hry mládeže

Turnaj ve stolním tenisu

Soutěž jednotlivců

Výsledky českých reprezentantů

DVOUHRA ŽEN

Soutěž útěchy

Osmifinále: Kristýna ŠTEFCOVÁ – Sophia Dongová (Nový Zéland) 3:0 (7,7,4).

DVOUHRA MUŽŮ

Osmifinále: David REITŠPIES – Yang Heng-Wei (Tchaj-wan) 1:4 (6,-7,-9,9,-5).


Oficiální webové stránky II. Letních olympijských her mládeže v Nankingu najdete na: http://www.nanjing2014.org/en/

 Kompletní informace o turnaji ve stolním tenisu najdete na: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2059&category=YOG

Aktualizováno: 18. srpna v 18:45 hodin