Yang Heng-Wei nad síly Davida Reitšpiese

V osmifinále skončila pouť českého stolního tenisty Davida Reitšpiese ve dvouhře mužů na II. Letních olympijských hrách mládeže v čínském Nankingu. Sedmnáctiletý český reprezentant nestačil na Tchaj-wance Yang Heng-Wei, kterému přes vydařený úvod podlehl 1:4 na sety. Kristýna Štefcová vstoupila vítězně do soutěže útěchy. V úvodním utkání porazila Sophii Dongovou z Nového Zélandu hladce 3:0.

Nanking: David Reitšpies v osmifinále dvouhry

David Reitšpies se probojoval do osmifinále dvouhry na II. Letních olympijských her mládeže v čínském Nankingu. Sedmnáctiletý český reprezentant v závěrečném utkání ve skupině porazil Tunisana Kerem Ben Yahiau 3:2 na sety. Druhý český zástupce v olympijském turnaji, Kristýna Štefcová, na postup do osmifinále nedosáhla. Její přemožitelkou byla Gremlis Arvelová z Venezuely, která vyhrála přímý souboj o druhé postupové místo ze skupiny 1 těsně 3:2.

Úvodní den olympiády mládeže v Nankingu

V čínském Nankingu se roztočil kolotoč soutěží II. Letních olympijských her mládeže. Úvodní den turnaje ve stolním tenisu patřil zápasům jednotlivců v základních skupinách. Oba mladí čeští reprezentanti, David Reitšpies a Kristýna Štefcová, dnes v hale Wutaishan Gymnasium sehráli po dvou zápasech. A dosáhli shodné bilance: jednoho vítězství a jedné porážky, což jim dává naději na postup do osmifinále. O všem rozhodnou pondělní závěrečné zápasy ve skupinách.

Fan Zhendong složil olympijský slib

V čínském Nankingu dnes proběhlo slavnostní zahájení II. Letních olympijských her mládeže. Centrální olympijský stadion s kapacitou 60.000 diváků sledoval velkolepé představení. Hlavní role v něm hráli i světoví stolní tenisté Wang Liqin a Fan Zhendong. Několikanásobný mistr světa Wang Ligin byl v osmičce sportovců, kteří přinesli na stadion olympijskou vlajku, sedmnáctiletý Fang Zhendong pak za všechny zúčastněné sportovce složil olympijský slib. Další důkaz toho, jaké popularitě se stolní tenis v Číně těší…

Reitšpies i Štefcová znají soupeře ve skupinách

Mladí čeští reprezentanti, David Reitšpies a Kristýna Štefcová, již znají soupeře, které potkají ve skupinové fázi soutěže jednotlivců turnaje ve stolním tenisu na II. Letních olympijských her mládeže v čínském Nankingu. Dnešní los zařadil Davida Reitšpiese do skupiny 6, kde se postupně střetne s Rakušanem Andreasem Levenkem, Polákem Patrykem Zatowkou a Tunisanem Keremem Ben Yahiaou. Kristýna Štefcová narazí ve skupině 1 na nejvýše nasazenou hráčku Doo Hoi Kem z Hongkongu, Gremlis Arvelovou z Venezuely a Florence Seeraovou z Ugandy.

Celkové hodnocení MEJ 2014 v Itálii

Letní prázdninové měsíce patří již tradičně juniorskému mistrovství Evropy ve stolním tenise. Letošní “mládežnický“ vrchol roku hostilo italské město Riva del Garda. Desetidenní boje přinesly českému stolnímu tenisu jednu medaili, kterou ve čtyřhře juniorů vybojovali David Reitšpies a Tomáš Polanský. Pomyslnou tečku za MEJ 2014 v Itálii uděláme hodnocením, které se svými trenérskými kolegy připravila manažerka české mládežnické reprezentace Andrea Botková.

V Nankingu se v pátek losuje soutěž jednotlivců

Poslední otazník ve startovní listině pro soutěže ve stolním tenisu na II. Letních olympijských her mládeže v čínském Nankingu je vyřešen. Na místo zraněné Chantal Mantzové si olympijský turnaj zahraje německá náhradnice Wan Yuan. Sedmnáctiletá rodačka z Berlína zároveň s Kilianem Ortem zkompletuje tým Německa pro soutěž dvoučlenných smíšených družstev. Los olympijského turnaje ve stolním tenisu je na programu v pátek 15. srpna v 17:00 hodin “nankingského“ času.

Nominace na mistrovství Evropy družstev

Celkem devět stolních tenistů bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství Evropy družstev, které se od 24. do 28. září 2014 uskuteční v portugalském Lisabonu. V nominaci, kterou schválil Výkonný výbor České asociace stolního tenisu (ČAST), je pět mužů a čtyři ženy. Oba české reprezentační kolektivy budou na "lisabonském" šampionátu startovat v elitní výkonnostní kategorii v tzv. Championships divizi, kde se bude bojovat o medaile a evropské tituly.

Reitšpies a Štefcová dnes poprvé trénovali

Mladí reprezentanti České republiky David Reitšpies a Kristýna Štefcová se pozvolna “zabydlují“ v čínském Nankingu, kde se od 17. do 28. srpna zúčastní II. Letních olympijských her mládeže. Zatímco včerejší den museli s trenérem Pavlem Špačkem věnovat především akreditaci a zdlouhavým ubytovacím procedurám v Olympijské vesnici, dnes již se mimo jiné dostali do sportovního komplexu Wutaishan Gymnasium k prvnímu oficiálnímu tréninku.

Iveta Vacenovská si zahraje Světový pohár

Česká reprezentantka Iveta Vacenovská si poprvé v kariéře zahraje Světový pohár žen ve stolním tenisu. Vyvrcholení této významné mezinárodní soutěže, která letos probíhá v úplně novém hávu, se poprvé v historii uskuteční mimo asijský kontinent. Světový pohár žen bude od 17. do 19. října 2014 hostit rakouský Linec. Osmadvacetiletá česká reprezentační jednička si start mezi světovou elitou vybojovala sedmým místem na únorovém Evropském poháru v Lausanne.

Reitšpies, Štefcová a trenér Špaček odletěli do Číny

Dnes ve tři hodiny odpoledne nabral směr Nanking letecký speciál s výpravou mladých reprezentantů české republiky, kteří se v Číně zúčastní II. Letních olympijských her mládeže. Na palubě byli i stolní tenisté David Reitšpies, Kristýna Štefcová a reprezentační trenér Pavel Špaček. Letní olympiáda mládeže v čínském Nankingu začíná v sobotu 16. srpna a vyvrcholí v pátek 28. srpna. Je určena sportovcům ve věku 15 až 18 let. Kromě samotných soutěží je zaměřena i na vzdělávání a mezinárodní spolupráci mladých olympioniků.

Letní olympiáda mládeže v Nankingu se blíží

Letní olympijské hry mládeže v osmimilionovém čínském městě Nankingu se nezadržitelně blíží. Začínají v sobotu 16. srpna, česká výprava odletí do dějiště her leteckým speciálem v pondělí 11. srpna. Turnaje ve stolním tenisu se zúčastní i dva mladí reprezentanti České republiky – David Reitšpies a Kristýna Štefcová, které bude na olympiádě mládeže doprovázet trenér Pavel Špaček. Jejich příprava na tuto významnou světovou akci finišuje, do odletu zbývá posledních pár dní…

Iveta Vacenovská se těší do Olomouce

Pestrý úvod přípravného období v Linci, čtrnáctidenní tréninkový kemp v Číně a start na turnaji seriálu ITTF World Tour - Czech Open v Olomouci, to jsou stěžejní body letošní letní přípravy Ivety Vacenovské. V současné době je naše nejlepší česká stolní tenistka v Číně, kde společně s Hankou Matelovou a reprezentací Rakouska trénuje v kempu nedaleko Pekingu. Po návratu z Mekky stolního tenisu se již budou myšlenky osmadvacetileté stolní tenistky ubírat k Czech Open v Olomouci.

Vacenovská s Matelovou odletí do Číny

Na tréninkový kemp do Číny zítra odletí dvojice českých reprezentantek Iveta Vacenovská a Hana Matelová. Na české stolní tenistky čeká čtrnáctidenní příprava v tréninkovém centru nedaleko Pekingu společně s druhým a třetím výběrem Číny. Kromě Ivety Vacenovské a Hany Matelové se bude v tomto kempu připravovat i “ženská“ reprezentace Rakouska. A právě její hlavní trenér Liu Yan Jun českým reprezentantkám výrazně pomohl s organizací jejich pobytu na tomto soustředění v Číně.

Reitšpies se těší na Letní olympijské hry mládeže

Zklamání bylo na první pohled z jeho očí patrné. Nic na tom nezměnil ani poslední den 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda, kdy Davidu Reitšpiesovi pověsili na krk bronzovou medaili za třetí místo ve čtyřhře juniorů. Osmnáctiletý český reprezentant měl původně v Itálii zcela jiné ambice. Po skončení desetidenního turnaje, který hostilo italské město Riva del Garda, David Reitšpies letošní juniorský šampionát krátce zhodnotil.

Adina Diaconuová vyhrála vše, co se dalo

Spanilou jízdu na 57. MEJ ve stolním tenisu, které vyvrcholilo v italském městě Riva del Garda, předvedla Rumunka Adina Diaconuová. Čtrnáctiletá rumunská reprezentantka vybojovala čtyři zlaté medaile, nejen že obhájila singlový titul z loňského šampionátu v Ostravě, ale v Riva del Garda v podstatě vyhrála, co se dalo: po zlatu v družstvech přidala v soutěžích jednotlivců evropské tituly ve smíšené čtyřhře (s krajanem Cristianem Pleteou), v deblu (s Belgičankou Lisou Lungovou a ten nejcennější v singlu. Skvělá bilance mladé Rumunky, která je velkou nadějí evropského stolního tenisu.

Reitšpies s Polanským na finále nedosáhli

David Reitšpies a Tomáš Polanský si přivezou z 57. MEJ ve stolním tenisu, které dnes vrcholí v italském městě Riva del Garda, bronzovou medaili za čtyřhru juniorů. Čeští reprezentanti v dnešním dopoledním semifinále prohráli s portugalskou dvojicí Diogo Chen – Jorge Costa 0:3 na sety. Portugalci se ve finále střetnou o titul juniorských evropských šampiónů s reprezentanty Maďarska Adamem Szudim a Nandorem Ecsekim. Pro české reprezentanty tak letošní MEJ v Riva del Garda skončilo ziskem jediné bronzové medaile, o kterou se ve čtyřhře "postarali" Reitšpies s Polanským.

V Riva del Garda vyvrcholila smíšená čtyřhra

Na 57. MEJ ve stolním tenisu v italském městě Riva del Garda se dnes večer rozdávaly první medaile. Vyvrcholila soutěž ve smíšené čtyřhře. Evropský titul v mixu v kadetské kategorii vybojovali podle očekávání reprezentanti Rumunska Cristian Pletea – Adina Diaconuová po hladkém vítězství 3:0 nad rumunsko-belgickou dvojicí Rares Sipos - Lisa Lungová. V juniorském mixu putuje zlato do Chorvatska. Tomislav Pucar a Lea Rakovacová ve finále porazili maďarsko-rumunský pár Nandor Ecseki – Bernadett Balintová 3:2.

Reitšpies a Polanský mají v deblu jistou medaili

Reprezentanti České republika z 57. MEJ ve stolním tenisu, které hostí italské město Riva del Garda, bez medaile neodjedou. Bude mít minimálně bronzovou hodnotu. Ve čtyřhře juniorů se o to zasloužili David Reitšpies a Tomáš Polanský, kteří porazili švédskou dvojici Simon Berglund - Andres Eriksson 3:2 na sety. Karolína Mynářová a Kristýna Štefcová ve čtvrtfinále čtyřhry juniorek nestačily na favorizovaný rumunsko-izraelský pár Bernadett Balintová - Nicole Trosmanová.

Reitšpies, Polanský ani Štefcová v singlu neuspěli

Reprezentanti České republiky na 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda medaili v singlových soutěžích nezískají. V osmifinálových zápasech vypadli poslední tři naši zástupci, byť ve dvou případech nebylo k postupu do čtvrtfinále daleko. David Reitšpies prohrál velkou bitvu s Rusem Nikitou Jarušinem v rozhodujícím sedmém setu 8:11. Výborně rozehraný zápas měl Tomáš Polanský, který vedl nad Švýcarem Eliou Schmidem 2:0 na sety a ještě ve čtvrté sadě měl tři setboly na 3:1. Nepříjemný soupeř, ale postupně výsledek otočil a byl to on, kdo se radoval z postupu do čtvrtfinále.

Počet záznamů: 1466

<< <   1 2 3 4 5 6 ...   > >>   [1 ... 20 z 1466]