Yang Heng-Wei nad síly Davida Reitšpiese

V osmifinále skončila pouť českého stolního tenisty Davida Reitšpiese ve dvouhře mužů na II. Letních olympijských hrách mládeže v čínském Nankingu. Sedmnáctiletý český reprezentant nestačil na Tchaj-wance Yang Heng-Wei, kterému přes vydařený úvod podlehl 1:4 na sety. Kristýna Štefcová vstoupila vítězně do soutěže útěchy. V úvodním utkání porazila Sophii Dongovou z Nového Zélandu hladce 3:0.

HLEDÁME BUDOUCÍ OLYMPIONIKY

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM. Ve dnech 9. – 15. srpna 2014 se v Bystřici nad Pernštejnem uskutečnil další tréninkový kemp projektu Hledáme budoucí olympioniky, kterého se zúčastnilo 31 žáků a žákyň ročníků 2001 - 2004. Pestrý a náročný tréninkový program probíhal pod vedením trenérů České asociace stolního tenisu (ČAST) Tomáše Vrňáka, Pavla Steffka, Martina Pytlíka a Martina Linerta a kondičních trenérů Martiny Moudré a Radka Onderky.

Nanking: David Reitšpies v osmifinále dvouhry

David Reitšpies se probojoval do osmifinále dvouhry na II. Letních olympijských her mládeže v čínském Nankingu. Sedmnáctiletý český reprezentant v závěrečném utkání ve skupině porazil Tunisana Kerem Ben Yahiau 3:2 na sety. Druhý český zástupce v olympijském turnaji, Kristýna Štefcová, na postup do osmifinále nedosáhla. Její přemožitelkou byla Gremlis Arvelová z Venezuely, která vyhrála přímý souboj o druhé postupové místo ze skupiny 1 těsně 3:2.

Úvodní den olympiády mládeže v Nankingu

V čínském Nankingu se roztočil kolotoč soutěží II. Letních olympijských her mládeže. Úvodní den turnaje ve stolním tenisu patřil zápasům jednotlivců v základních skupinách. Oba mladí čeští reprezentanti, David Reitšpies a Kristýna Štefcová, dnes v hale Wutaishan Gymnasium sehráli po dvou zápasech. A dosáhli shodné bilance: jednoho vítězství a jedné porážky, což jim dává naději na postup do osmifinále. O všem rozhodnou pondělní závěrečné zápasy ve skupinách.

Fan Zhendong složil olympijský slib

V čínském Nankingu dnes proběhlo slavnostní zahájení II. Letních olympijských her mládeže. Centrální olympijský stadion s kapacitou 60.000 diváků sledoval velkolepé představení. Hlavní role v něm hráli i světoví stolní tenisté Wang Liqin a Fan Zhendong. Několikanásobný mistr světa Wang Ligin byl v osmičce sportovců, kteří přinesli na stadion olympijskou vlajku, sedmnáctiletý Fang Zhendong pak za všechny zúčastněné sportovce složil olympijský slib. Další důkaz toho, jaké popularitě se stolní tenis v Číně těší…

Best Tour v Praze vyhrál opět Prokopcov

V herně pražské Elizzy dnes vyvrcholil třetí turnaj seriálu Best Tour ve stolním tenisu. Stejně jako před týdnem se z prvenství radoval třiatřicetiletý Dmitrij Prokopcov. Česká reprezentační jednička ve finálovém utkání porazila Jiřího Vráblíka 3:2 na sety. V souboji o třetí místo přehrál Peter Šereda rovněž v pěti setech Miroslava Hořejšího. Čtvrtý turnaj Best Tour ve stolním tenisu se bude hrát 21. a 22. srpna opět v Praze na Elizze.

Reitšpies i Štefcová znají soupeře ve skupinách

Mladí čeští reprezentanti, David Reitšpies a Kristýna Štefcová, již znají soupeře, které potkají ve skupinové fázi soutěže jednotlivců turnaje ve stolním tenisu na II. Letních olympijských her mládeže v čínském Nankingu. Dnešní los zařadil Davida Reitšpiese do skupiny 6, kde se postupně střetne s Rakušanem Andreasem Levenkem, Polákem Patrykem Zatowkou a Tunisanem Keremem Ben Yahiaou. Kristýna Štefcová narazí ve skupině 1 na nejvýše nasazenou hráčku Doo Hoi Kem z Hongkongu, Gremlis Arvelovou z Venezuely a Florence Seeraovou z Ugandy.

Celkové hodnocení MEJ 2014 v Itálii

Letní prázdninové měsíce patří již tradičně juniorskému mistrovství Evropy ve stolním tenise. Letošní “mládežnický“ vrchol roku hostilo italské město Riva del Garda. Desetidenní boje přinesly českému stolnímu tenisu jednu medaili, kterou ve čtyřhře juniorů vybojovali David Reitšpies a Tomáš Polanský. Pomyslnou tečku za MEJ 2014 v Itálii uděláme hodnocením, které se svými trenérskými kolegy připravila manažerka české mládežnické reprezentace Andrea Botková.

V Nankingu se v pátek losuje soutěž jednotlivců

Poslední otazník ve startovní listině pro soutěže ve stolním tenisu na II. Letních olympijských her mládeže v čínském Nankingu je vyřešen. Na místo zraněné Chantal Mantzové si olympijský turnaj zahraje německá náhradnice Wan Yuan. Sedmnáctiletá rodačka z Berlína zároveň s Kilianem Ortem zkompletuje tým Německa pro soutěž dvoučlenných smíšených družstev. Los olympijského turnaje ve stolním tenisu je na programu v pátek 15. srpna v 17:00 hodin “nankingského“ času.

Nominace na mistrovství Evropy družstev

Celkem devět stolních tenistů bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství Evropy družstev, které se od 24. do 28. září 2014 uskuteční v portugalském Lisabonu. V nominaci, kterou schválil Výkonný výbor České asociace stolního tenisu (ČAST), je pět mužů a čtyři ženy. Oba české reprezentační kolektivy budou na "lisabonském" šampionátu startovat v elitní výkonnostní kategorii v tzv. Championships divizi, kde se bude bojovat o medaile a evropské tituly.

Reitšpies a Štefcová dnes poprvé trénovali

Mladí reprezentanti České republiky David Reitšpies a Kristýna Štefcová se pozvolna “zabydlují“ v čínském Nankingu, kde se od 17. do 28. srpna zúčastní II. Letních olympijských her mládeže. Zatímco včerejší den museli s trenérem Pavlem Špačkem věnovat především akreditaci a zdlouhavým ubytovacím procedurám v Olympijské vesnici, dnes již se mimo jiné dostali do sportovního komplexu Wutaishan Gymnasium k prvnímu oficiálnímu tréninku.

Iveta Vacenovská si zahraje Světový pohár

Česká reprezentantka Iveta Vacenovská si poprvé v kariéře zahraje Světový pohár žen ve stolním tenisu. Vyvrcholení této významné mezinárodní soutěže, která letos probíhá v úplně novém hávu, se poprvé v historii uskuteční mimo asijský kontinent. Světový pohár žen bude od 17. do 19. října 2014 hostit rakouský Linec. Osmadvacetiletá česká reprezentační jednička si start mezi světovou elitou vybojovala sedmým místem na únorovém Evropském poháru v Lausanne.

Chantal Mantzová si v Nankingu nezahraje

Neuvěřitelná smůla potkala osmnáctiletou německou juniorku Chantal Mantzovou. Čerstvá mistryně Evropy s Riva del Garda musela kvůli zdravotním problémům (rameno) oželet start na II. Letních olympijských hrách v Nankingu. Mladá německá stolní tenistka neprošla závěrečnou lékařskou kontrolou a její místo v nominaci zaujala po boku Kiliana Orta “náhradnice“ Wan Yuan. Německý svaz v současné době usilovně pracuje na tom, aby splnil všechny formality potřebné pro start Yaun Wan na olympiádě mládeže v Nankingu.

Česká olympijská nadace pomáhá dětem sportovat

Česká olympijská nadace je charitativní projekt Českého olympijského výboru, který je zaměřený na podporu dětí ve věku šest až osmnáct let. Během půldruhého roku své existence podpořila na 400 dětí ze všech krajů České republiky, jimž ve sportování brání nedostatek finančních prostředků. Protože sport nesmí být výsadou bohatých, rozděluje nadace za pomoci olympijských medailistů prostředky jednotlivým sportovcům od 6 do 18 let, kteří vyrůstají v sociálně slabších rodinách nebo v sociálních ústavech.

Triumf Shandong Luneng v čínské Super League

Vítězem čínské Super League ve stolním tenisu se stal celek Shandong Luneng, který ve finále play-off porazil Jiangsu Super Cable 3:0. O prvenství se tak utkaly týmy, v nichž působili nejlepší stolní tenisté Evropy. K vzájemnému souboji Tima Bolla a Dimitrije Ovtcharova ale opět nedošlo. Třiatřicetiletý Bol toho v letošní čínské Super Laegue mnoho neodehrál. Nenastoupil ani ve finále, přesto “jeho“ Shandong Luneng zvítězil nad Jiangsu Super Cable přesvědčivě 3:0.

Reitšpies, Štefcová a trenér Špaček odletěli do Číny

Dnes ve tři hodiny odpoledne nabral směr Nanking letecký speciál s výpravou mladých reprezentantů české republiky, kteří se v Číně zúčastní II. Letních olympijských her mládeže. Na palubě byli i stolní tenisté David Reitšpies, Kristýna Štefcová a reprezentační trenér Pavel Špaček. Letní olympiáda mládeže v čínském Nankingu začíná v sobotu 16. srpna a vyvrcholí v pátek 28. srpna. Je určena sportovcům ve věku 15 až 18 let. Kromě samotných soutěží je zaměřena i na vzdělávání a mezinárodní spolupráci mladých olympioniků.

O putovní pohár Pepíka Šína 2014

Městská sportovní hala v Hostinném bude v sobotu 16. srpna dějištěm 15. ročníku mezinárodního turnaje ve stolním tenisu O putovní pohár Pepíka Šína. Jedna z prvních “domácích“ akcí nové sezóny nabídne pět soutěžních disciplín. Pořadatelé z TJ Tatran KRPA Hostinné vypsali, stejně jako vloni, kromě dvouhry mužů i soutěže pro žákovskou a dorosteneckou kategorii. Na nejlepší účastníky dvouhry mužů čekají finanční odměny. V dorosteneckých a žákovských kategoriích obdrží první čtyři hráči a hráčky věcné ceny.

Ivan Karabec vyhrál turnaj v Thajsku

Město Pattaya, ležící na východním pobřeží Thajského zálivu, hostilo další turnaj světového seriálu hendikepovaných stolních tenistů pod názvem PTT Thailand Open 2014. Do Thajského království se vypravila i skupinka českých reprezentantů ve složení Ivan Karabec, Daniel Horut a Zbyněk Lambert. Češi se v Thajsku představili ve výborněm skvěle, Ivan Karabec vyhrál singl skupiny M10, navíc spolu s Nizozemcem Heijnenem skončil v soutěži družstev na druhém místě. Také Lambert s Horutem dokráčeli v družstvech skupiny M7 až do finále, kde podlehli Ukrajině 1:3.

Zemřel Zdeněk Lhotka z Prahy

Smutná zpráva postihla Českomoravský klub veteránů i celou českou stolně-tenisovou obec. Včera ve čtyři hodiny odpoledne zemřel ve věku dvaaosmdesáti let Ing. Zdeněk Lhotka z Prahy, jeden z nejlepších a nejúspěšnějších hráčů historie klubu. Zdeněk Lhotka byl dlouholetým místopředsedou Českomoravského klubu veteránů a mezinárodním sekretářem a také členem české sekce SCI.

Druhý turnaj Best Tour vyhrál Prokopcov

Česká reprezentační jednička, Dmitrij Prokopcov, vyhrál druhý turnaj seriálu Best Tour ve stolním tenisu, který dnes vyvrcholil v herně pražské Elizzy. Stolní tenista francouzského GV Hennebont ve finálovém utkání porazil svého reprezentačního spoluhráče Pavla Širučka 3:0 na sety. Třetí místo si vybojoval Antonín Gavlas (SF SKK El Niňo Praha) po vítězství 3:0 nad Tomášem Treglerem ze STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod.

Počet záznamů: 4061

<< <   1 2 3 4 5 6 ...   > >>   [1 ... 20 z 4061]
Czech Open 2014
Partneři
Joola Poháry Bauer FERATT JMB - STEEL JKD-SPED Ha-vel