K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Karel Karásek novým trenérem českých juniorů


Ostravský kouč povede národní tým do konce letošní sezony

Výkonný výbor ČAST jmenoval do funkce reprezentačního trenéra českých juniorů Karla Karáska. Ten nahradí do konce letošní sezony, včetně juniorského evropského šampionátu v Srbsku, dosavadního kouče Marka Kláska.

K ukončení smlouvy došlo po vzájemné dohodě, z důvodu, že Marek Klásek není očkován proti koronaviru a nemůže se kvůli hygienickým nařízením ITTF účastnit mezinárodních turnajů. Dál ovšem bude působit v Národním tréninkovém centru v Havířově. Jeho nástupce se na premiérové angažmá u národního týmu těší. „Je to pro mne veliká výzva. Ještě nikdy jsem u reprezentace v roli hlavního kouče nebyl, v poslední době jsem jen vypomáhal na vybraných mezinárodních turnajích. Nabídku vedení asociace jsem velmi rád přijal,“ říká Karel Karásek.

Již několik let patří právě jeho svěřenci k nejlepším v republice. Odchovanci TJ Ostrava KST jsou například bratři Jiří a Tomáš Martinkovi, Patrik Klos, František Onderka, Adam Štalzer a další úspěšní junioři posledních let. Ostravané pravidelně vyhrávají domácí šampionáty družstev i jednotlivců, není tedy divu, že volba padla právě na něho. „Bude to samozřejmě víc práce, víc cestování, ale na druhé straně všechny členy národního týmu velmi dobře znám. Máme opět silný ročník a družstvo kolem Šimona Bělíka, Adama Štalzera a Ondřeje Květona je hodně silné. Pokud dál nebudou jezdit Asiaté na evropské turnaje, budeme mít slušnou šanci na vysoké postavení na žebříčku a následně pak úspěch na evropském juniorském šampionátu.“

Karel Karásek byl shodou okolností hostem dalšího dílu PingCastu, kde si s Michalem Henželem povídali zejména o mužské extralize, ale současně s tím právě o odchovancích ostravského klubu. „Já jsem strašně rád, že se do klubu vrátil Patrik Klos. On když odcházel do Německa, nebyl schopen vyhrát extraligový zápas. Byl z toho dost nešťastný. V Německu ohromně vyspěl, nejen herně, ale také lidsky. Je to teď ohromně komunikativní typ, spolupráci s ním si moc pochvaluji. Proto jsme s ním podepsali novou smlouvu,“ hovořil například na téma jednoho z odchovanců klubu.

Zkušený trenér se nebojí říct svůj názor, a ne vždy jsou to názory, které se hráčům, ale třeba i funkcionářům zamlouvají. Co například říká obecně o dětech, které se už druhým rokem potýkají s koronavirovou pandemií? „V tělocvičnách jich ubylo. Hovořil jsem o tom i s jinými trenéry a všude je to stejné. Vidím to i u nás v hale, kdy bývalo na tréninku plno, teď je hala poloprázdná. Děti během pandemie zlenivěly, ještě víc si oblíbily počítače a různé hry. Já vím je to pro náš sport složité, rodiče by raději chtěly mít ze svého dítěte dobrého fotbalistu než stolního tenistu. Úbytek mladých talentů je zkrátka vidět, a to i na bodovacích turnajích. Hráči sice přijedou, ale teď bez urážky, ta úroveň jde rok od roku dolů,“ řekl v PingCastu #28.

Ten si můžete celý poslechnout na Youtube kanálu České asociace stolního tenisu ZDE nebo na podcastových aplikacích Anchor, Breaker, Castbox, Google Podcast, Pocketcast, Radio Public, Spotify, Apple podcast a Overcast.