Drama ve Španělsku se smutným koncem pro český tým

Hráči HB Ostrov Havlíčkův Brod skončili v Evropském poháru až po třetím utkání na „zlaté sety“

Ani jeden český klub se neprobojoval do semifinále Ligy mistrů nebo Evropského poháru. Za svoje vystoupení se však muži HB Ostrov Havlíčkův Brod a ani ženy SKST PLUS Hodonín rozhodně stydět nemusí.

K postupu mezi čtyři nejlepší měli přece jen blíž Havlíčkobrodští. Po výhře 3:2 v prvním utkání doma se ve Španělsku proti Borges Vall trojice Michal Obešlo, Tomáš Tregler a Dmitrij Prokopcov snažila ze všech sil strhnout vítězství opět na svoji stranu. Jenže na rozdíl od Švéda Viktora Brodda, který v prvním utkání zařídil dva body španělského týmu, se tentokrát extrémně dařilo Marcu Duranovi. Vyhrál obě své dvouhry a položil základ pro drama, které vyvrcholilo zlatými sety. Český mistr totiž tentokrát body dělal právě přes Brodd, takže nakonec třetí bod domácích zařídil Joan Masip. Poslal sérii do „prodloužení“.

Atraktivní utkání na „zlaté sety“ rozhodla až třetí dvouhra (třetí set). V něm opět proti sobě nastoupili Masip a Prokopcov. Španělský hráč měl opět herně mírně navrch, set vyhrál a posunul svůj tým do semifinále.

Hráčky Hodonína svedly v Lize mistryň vyrovnanější souboj s týmem Berlína eastside než v úvodním utkání. Prohrávaly sice už 0:2, kdy bylo už definitivně jasné, že ztratily naději na postup, ovšem pak obranářka Markéta Ševčíková porazila nizozemskou jedničku Britt Eerlandovou a zdramatizovala další průběh. Pak totiž přidala druhý bod Natalia Partyková, když porazila střídající Sabinu Surjanovou. O výhře domácího týmu tak nakonec rozhodla Xiaona Shan, která si poradila s Taťánou Bilenkovou.

Liga mistryň 2021/2022, čtvrtfinále

TTC Berlin eastside –SKST PLUS Hodonín 3:2

Nina MITTELHAMOVÁ – Taťána BILENKOVÁ 3:0 (7,5,2), XIAONA Shan – Natalia PARTYKOVÁ 3:1 (-9,8,7,9), Britt EERLANDOVÁ – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 1:3 (-18,10,-10,7), Sabina SURJANOVÁ – Natalia PARTYKOVÁ 0:3 (-10,-12,-7), XIAONA Shan – Taťána BILENKOVÁ 3:0 (8,4,4).

Evropská liga mužů 2021/2022, čtvrtfinále

ASISA Borges Vall – HB Ostrov Havlíčkův Brod 3:2

Viktor BRODD – Michal OBEŠLO 1:3 (9,-6,-9,-4), Marc DURAN – Tomáš TREGLER 3:2 (-17,10,1,-9,2), Joan MASIP – Dmitrij PROKOPCOV 3:0 (7,11,6), Viktor BRODD – Tomáš TREGLER 2:3 (-5,8,7,-7,-4), Marc DURAN – Michal OBEŠLO 3:0 (9,9,5).

ASISA Borges Vall – HB Ostrov Havlíčkův Brod 2:1

Marc DURAN – Michal OBEŠLO 11:7, Viktor BRODD – Tomáš TREGLER 9:11, Joan MASIP – Dmitrij PROKOPCOV 11:7.