K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hodonín hostí v Lize mistryň německý Berlín Eastside


Poslední ze čtyř čtvrtfinále se na jihu Moravy hraje v úterý od 18 hodin

Stolní tenistky SKST PLUS Hodonín budou společně se svými soupeřkami z TTC Berlín Eastside posledními týmy, které rozehrají čtvrtfinálovou sérii v evropských pohárech. První utkání na jihu Moravy začíná v úterý 18. ledna od 18 hodin.

Česká stopa v pohárech je velmi významná. A nejde jen o to, že kromě Hodonína se mezi osm nejlepších v Evropském poháru probojovali také muži HB Ostrov Havlíčkův Brod. Ti na konci minulého týdne porazili v prvním utkání španělský CTT Borges 3:2.

Do bojů zasáhli i další čeští hráči, působící v zahraničních klubech. V Lize mistrů se z výhry 1. FC Saarbrücken nad francouzským GV Hennebont TT radoval také Tomáš Polanský. Porazil ve třetí dvouhře Anderse Linda 3:1 a jeho tým vykročil směrem k postupu rázným vítězstvím 3:0. V Lize mistryň sice Hana Matelová do bojů nezasáhla, ale její spoluhráčky z ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT vyhrály na stole Linz AG Froschberg 3:1.

V Evropském poháru mužů prohrál polský Grodzisk Mazowiecki v Pavlem Širučkem v sestavě 2:3 na stole dánského Roskilde Bordtennis BTK 61. Český reprezentant v utkání porazil Mikkela Hinderssona 3:0, ale na výhru v utkání to nestačilo. Velmi pikantní byl duel dvou rakouských celků TTC Wiener Neustadt a SPG FELBERMAYR Wels. První dvouhru totiž obstarali čeští hráči. Jiří Martinko z Welsu porazil Tomáše Konečného 3:0, jenže nakonec se z výhry 3:2 radoval Neustadt.

Je jisté, že se i v semifinále představí několik českých zástupců. A zda mezi nimi budou i hráčky Hodonína, o tom hodně napoví jejich úvodní čtvrtfinálový duel. Ovšem soupeřky jsou mimořádně silné. Berlín disponuje řadou skvělých hráček a je jen otázkou, která z nich v utkání nastoupí. Ovšem vítězka loňského turnaje TOP 16 Nina Mittelhamová, nizozemská jednička Britt Eerlandová nebo zkušená Němka Shan Xiaona budou i bez případných asijských posil jasnými favoritkami.

Trenér hodonínského celku Jaroslav Mikeska však pochopitelně věří svému týmu. „Nebudeme hrát úplně v nejsilnější sestavě, ale i tak si myslím, že šance na dobrý výsledek tady je. My si uvědomujeme sílu soupeřek, ale stejně jako Berlín máme i my za cíl postoupit do dalšího kola,“ řekl před utkáním.

Odvety všech čtvrtfinálových duelů v Lize mistrů i Evropském poháru se hrají v pátek 21. ledna.

Kompletní informace o Lize mistryň najdete ZDE