Ohlédnutí za Extraligou mužů ve stolním tenisu

Na “českých stolech“ nastal klid zbraní. Extraligoví stolní tenisté si užívají zaslouženou dovolenou, než se pustí do přípravy na novou soutěžní sezonu. My se ještě k uplynulému ročníku české nejvyšší soutěže, kterou "zastřešuje" Asociace profesionálních klubů ČR, vrátíme v obsáhlém rozhovoru s ředitelem Extraligy mužů ve stolním tenisu Martinem Bajtlerem.

Extraliga s deseti týmy a celuloidovými míčky

Téměř pět a půl hodiny trvala dnešní Valná hromada Asociace profesionálních klubů České republiky ve stolním tenisu, která se uskutečnila v Praze. Úvod jednání patřil zhodnocení uplynulé extraligové sezóny. Ta patřila za čtrnáct let, co APK českou nejvyšší soutěž řídí, mezi ty nejkvalitnější a hlavně nejvyrovnanější. Ve druhé části setkání zástupců extraligových klubů se řešily otázky spojené s přípravou nové soutěžní sezóny 2014/2015.

Nové jméno na listině vítězů Extraligy mužů

Extraliga mužů ve stolním tenisu 2013/2014 je minulostí. Na listinu vítězů přibylo nové jméno - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod. Zaslouženě. Ambiciózní klub z Vysočiny na cestě za premiérovým titulem mistra České republiky vyřadil obhájce prvenství SF SKK El Niňo Praha a ve finále přehrál i vítěze základní části Extraligy DTJ Hradec Králové. Ovace a oslavy v havlíčkobrodském Kulturním domě Ostrov nebraly konce…

STEN marketing poprvé českým šampiónem

Stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod dnes přepsali dějiny. Ambiciózní klub z Vysočiny vybojoval poprvé v historii titul mistra České republiky družstev ve stolním tenisu. Rozhodlo o tom dnešní čtvrté utkání finále play-off české Extraligy, ve kterém svěřenci trenéra Tomáše Demka zvítězili nad DTJ Hradec Králové po dramatickém boji 4:3 a vyhráli celou finálovou sérii poměrem 3:1.

STEN marketing jedno vítězství od titulu

Stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod vyhráli třetí zápas finálové série play-off Extraligy nad DTJ Hradec Králové 4:2 a jedno vítězství je dělí od premiérového titulu mistra České republiky. V dnešním utkání se u domácího celku dvakrát prosadili Pavel Širuček a Josef Šimončík, za DTJ jednou bodovali Peter Šereda a Martin Olejník. Finálová série pokračuje zítra opět v Havlíčkově Brodě, pokud STEN marketing uspěje, získá poprvé v historii mistrovský titul.

Boj o český titul bude pokračovat na Vysočině

Finále play-off české extraligy mužů ve stolním tenisu má za sebou “královéhradecký“ dvojzápas. Skončil bez vítěze, stav finálové série je nerozhodný 1:1. Zatímco úvodní měření sil mezi DTJ Hradec Králové a STEN marketingem HB Ostrov Havlíčkův Brod vyhrál domácí celek těsně 4:3, středeční “odvetu“ lépe zvládli stolní tenisté ambiciózního klubu z Vysočiny. Boj o český extraligový trůn bude pokračovat v pondělí 19. května a v úterý 20. května v Havlíčkově Brodě.

První porážka DTJ v letošní extraligové sezoně

Stolní tenisté DTJ Hradec Králové poprvé v letošní sezóně klopýtli. Vítěz základní části Extraligy prohrál v dnešním druhém utkání finále play-off s celkem STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod 1:4. Stav finálové série je po dvou úvodních zápasech v královéhradecké herně nerozhodný 1:1. Boj o český trůn pokračuje příští týden v Havlíčkově Brodě, kde jsou v pondělí 19. května a v úterý 20. května na programu další dvě utkání finále play-off české Extraligy mužů ve stolním tenisu.

Úvodní finálový zápas pro DTJ Hradec Králové

Do finále play-off české Extraligy družstev vstoupili lépe stolní tenisté DTJ Hradec Králové. Vítěz základní části soutěže vyhrál v úvodním utkání nad STEN marketingem HB Ostrov Havlíčkův Brod po dramatickém boji 4:3 a ujal se vedení ve finálové sérii 1:0. Čtyři a půl hodinové drama rozhodla až závěrečná čtyřhra, ve které Ľubomír Pištej a Peter Šereda zvítězili nad havlíčkobrodskou dvojicí Josef Šimončík - Pavel Širuček 3:1 na sety.

V Hradci Králové začíná boj o mistrovský titul

Boj o český trůn začíná. V úterý 13. května “startuje“ finále play-off české Extraligy družstev mužů ve stolním tenisu. Jedno je jisté, na listinu vítězů mistrovství České republiky družstev přijde úplně nové jméno. O titul se poprvé v historii utkají DTJ Hradec Králové a STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod. Finálová série se hraje na tři vítězné zápasy, první i druhé utkání se uskuteční na stole vítěze základní části Extraligy DTJ Hradec Králové.

Baráž o Extraligu skončila, Kotlářka se zachránila

Stolní tenisté SK Kotlářka Praha ukončili baráž o českou Extraligu družstev mužů v nejkratším možném termínu. Poslední celek extraligové tabulky vyhrál i třetí utkání s vítězem 1. ligy DTJ Hradec Králové B, tentokrát na jeho stole 4:1 a ovládl celou sérii 3:0 na zápasy. Zatímco královéhradeckému týmu opět chyběl zraněný David Palkovský (kotník), Pražané nastoupili v kompletním složení a zaslouženě si vybojovali extraligovou příslušnost i pro sezónu 2014/15.

V baráži o Extraligu vede SK Kotlářka Praha 2:0

Po úvodních zápasech baráže o českou Extraligu družstev mužů ve stolním tenisu je na tom lépe mužstvo SK Kotlářka Praha. Poslední celek extraligové tabulky vyhrál obě domácí utkání s vítězem 1. ligy DTJ Hradec Králové B a vede v sérii 2:0 na zápasy. Kotlářka stoprocentně využila výhodu domácího prostředí a svého prvoligového soupeře, kterému scházel zraněný David Palkovský (kotník), porazila 4:0 a 4:1. Boj o účast v Extralize 2014/15 pokračuje třetím utkáním v pátek 3. května v Hradci Králové.

Do baráže nakonec SK Kotlářka Praha

Až závěrečné, šesté kolo play-out české Extraligy družstev mužů ve stolním tenisu určilo mužstvo, které bude muset absolvovat baráž s vítězem 1. ligy. Pomyslný “Černý Petr“ nakonec připadl stolním tenistům SK Kotlářka Praha, kteří prohráli své závěrečné utkání v Hradci Králové s domácím Sokolem 2 Imeda 2:4. Dosud poslední Ostrava totiž vyhrála v Ústí nad Labem nad Slavojem 4:1, což jí zajistilo záchranu v soutěži. V baráži o účast v novém ročníku Extraligy se tak utkají celky SK Kotlářka Praha a DTJ Hradec Králové B.

O titul se poperou DTJ a STEN marketing

Česká Extraliga mužů ve stolním tenisu dospěla do finále. O mistrovský titul se poprvé v historii poperou DTJ Hradec Králové a STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod. Zatímco suverén základní části soutěže, DTJ Hradec Králové, si v semifinále play-off poradil s KST Robot Metalfin Hustopeče 3:0, STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod ukončil semifinálovou sérii s obhájcem titulu SF SKK El Niňo Praha až v posledním možném utkání. Boj o mistrovský titul začne 13. května v Hradci Králové.

STEN marketing druhým finalistou Extraligy

Druhým finalistou play-off české Extraligy se stali stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod. Ambiciózní celek z Vysočiny dnes v rozhodujícím utkání semifinálové série porazil obhájce mistrovského titulu, SF SKK El Niňo Praha, 4:1. STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod si tak poprvé v historii zahraje o český titul, jeho finálovým soupeřem bude suverén základní části české nejvyšší soutěže DTJ Hradec Králové.

Kulturní dům Ostrov bude praskat ve švech…

Stolní tenisté SF SKK El Niňo Praha stále “živí“ naději na obhajobu mistrovského titulu z loňského roku. Svěřenci trenéra Josefa Plachého ve čtvrtek večer odvrátili “pomyslný mečbol“, když ve čtvrtém utkání semifinálové série play-off české Extraligy porazili po dramatickém boji STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod 4:3. Čtyři a čtvrt hodiny trvající zápas rozhodla až závěrečná čtyřhra, ve které Tomáš Tregler s Antonínem Gavlasem porazili dvojici Petr Korbel – Pavel Širuček 3:1 na sety.

Play-out vrcholí, vítězství Kotlářky a Ostravy

Předposlední kolo play-out české Extraligy družstev mužů ve stolním tenisu ještě neurčilo mužstvo, kterému připadne pomyslný “Černý Petr“ a bude muset absolvovat baráž s vítězem 1. ligy o záchranu v nejvyšší soutěži. Oba poslední celky průběžné tabulky skupiny o 7. až 10. místo vyhrály, TJ Ostrava KST porazila Sokol 2 Hradec Králové Imeda 4:1 a stolní tenisté pražské Kotlářky zvítězili nad Slavojem Severotuk Ústí nad Labem 4:2. O všem tedy rozhodne poslední dějství, které se hraje netradičně v sobotu 19. dubna.

El Niňo srovnalo krok, rozhodne se na Ostrově

Semifinálová série play-off české Extraligy mezi SF SKK El Niňo Praha a STEN marketingem HB Ostrov Havlíčkův Brod pokračuje. Obhájce mistrovského titulu dnes dokázal v domácím prostředí na pražské Kotlářce vyhrát nad svým soupeřem 4:3 a vyrovnal stav série na 2:2. Rozhodující utkání o postup do finále české Extraligy mužů ve stolním tenisu se uskuteční v pondělí 14. dubna v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.

STEN marketing porazil El Niňo Praha 4:1

Stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod dnes zvítězili ve třetím utkání semifinále play-off české Extraligy nad týmem SF SKK El Niňo Praha 4:1 a ujali v sérii vedení 2:1. Obhájce mistrovského titulu prohrál obě úvodní pětisetové bitvy, což hostující celek dostalo na koně. Výborně hrající Tomáš Tregler sice snížil na 1:2, ale zkušený Josef Šimončík s Pavlem Širučkem dotáhli utkání ke druhému vítězství STEN marketingu v této semifinálové sérii.

Play-off české Extraligy ve Slovenské televizi

Ne to není apríl, ale skutečnost. Úterní zápas semifinále play-off české Extraligy mužů ve stolním tenisu KST Robot Metalfin Hustopeče - DTJ Hradec Králové natáčela slovenské televize. Určitě ne náhodou. Vždyť v tomto utkání se představili hned čtyři slovenští stolní tenisté a hráli hlavní roli v drama, který nakonec vyzněl ve prospěch DTJ Hradec Králové. Suverén základní části soutěže v Hustopečích vyhrál 4:3 a stal se prvním finalistou letošního ročníku české Extraligy družstev.

DTJ Hradec Králové prvním finalistou Extraligy

Stolní tenisté DTJ Hradec Králové jsou prvními finalisty letošního ročníku české Extraligy družstev. Suverén základní části soutěže dnes vyhrál v Hustopečích nad domácím celkem KST Robot Metalfin po čtyřhodinovém boji 4:3 a ukončil tak semifinálovou sérii play-off v nejkratším možném čase. Královéhradečtí stolní tenisté po dvou výhrách na domácím stole 4:3 a 4:2 uspěli i na půdě soupeře a postoupili do finále Extraligy. V boji o titul se střetnou s vítězem druhé semifinálové série STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – SF SKK El Niňo Praha.

Počet záznamů: 347

<< <   1 2 3 4 5 6 ...   > >>   [1 ... 20 z 347]