K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

HB Ostrov vyhrál extraligovou dohrávku v Havířově


Dvěma body k vítězství hostů přispěl Michal Obešlo, třetí přidal Tomáš Tregler

Po páteční výhře ve čtvrtfinále Evropského poháru potvrdili hráči HB Ostrov Havlíčkův Brod, že jsou v dobré herní pohodě i v dohrávce 12. kola Extraligy mužů v Havířově. Zvítězili 3:1 a v tabulce se bodově dotáhli na El Niňo Praha.

Místo zkušeného Dmitrije Prokopcova dostal v utkání příležitost Radek Skála, ale ani to neubralo nic na síle úřadujícího mistra. Tomáš Tregler skvěle utkání rozehrál, když bez ztráty setu porazil Petra Davida. „Je to určitě důležitá výhra, protože jsme porazili domácí jedničku. Petr David mi to dneska hodně ulehčil, protože zkazil téměř všechno. Byly nové míčky, takže se trochu zastavovalo. Nechal jsem Petra hrát a on hodně kazil. To rozhodlo. On je jinak samozřejmě velmi kvalitní hráč,“ řekl po zápase před kamerami ping-pong.tv a stanice ArenaSport TV Tomáš Tregler.

Přiznal, že páteční pohárový souboj v nohou necítí, Havlíčkobrodští v sobotu absolvovali nezbytnou regeneraci a do Havířova přijeli v dobré pohodě. To potvrdil ve druhé dvouhře také Michal Obešlo, který si rovněž ve třech setech poradil s Ondřejem Bajgerem. Vyhrál koncovky úvodních dvou setů a v tom třetím už jasně dominoval. „Za stavu 6:10 v prvním setu už jsem si moc nevěřil, říkal jsem si jen, že to zkusím. On má Ondra Bajger ze mne nějakou fóbii, nebo něco takového. Často vede, ale ještě nikdy to nedotáhl. Myslím, že první set byl klíčový, tam jsem ho zlomil, hlavně v hlavě. Nebyl to moc koukatelný zápas, dominoval servis a příjem. Jsem rád, že jsem to zvládnul,“ hovořil spokojený Michal Obešlo.

Naději na bodový zisk pro domácí vykřesal Šimon Bělík, když ve třetí dvouhře porazil v pětisetové bitvě Radka Skálu. Tento souboj naopak nabídl řadu překrásných výměn a oba hráči za svoje výkony sklidili zasloužený aplaus od fanoušků v hale. „My se s Radkem známe od nejmladších žáků, takže jsme proti sobě odehráli snad stovku zápasů. Nemáme se asi čím překvapit, ale já si na něho věřím, protože jsem v posledních třech zápasech vyhrál. Byl to ale hodně těžký zápas, protože Radek hrál velmi dobře. Měl tam neskutečné balonky a jsem moc rád, že jsem to nakonec překlopil na svoji stranu a vyhrál jsem,“ hodnotil své vystoupení havířovský hráč.

Jeho bod byl bohužel jediný, který domácí družstvo proti favorizovanému soupeři uhrálo. Čtvrtá dvouhra vyzněla lépe pro Michala Obešla, když porazil domácího Petra Davida. „Moc už se mi po pravdě nechtělo a přál jsem si, aby to Radek už ukončil. Nic se neděje, on bojoval, ale bohužel prohrál. Já osobně jsem moc rád, že jsem Petra Davida porazil, protože poslední zápasy jsem s ním prohrával. Vyhrát s levákem je vždy cenné,“ uzavřel hodnocení poslední dvouhry Michal Obešlo. Hosté z Havlíčkova Brodu se díky výhře posunuli na druhé místo tabulky, kde mají stejný počet bodů jako pražské El Niňo.

 

Extraliga mužů, ročník 2021/2022

Výsledek utkání 12. kola

SKST TESLA BATTERIES Havířov – HB Ostrov H. Brod 1:3

Petr DAVID – Tomáš TREGLER 0:3 (-8,-8,-4), Ondřej BAJGER – Michal OBEŠLO 0:3 (-11,-10,-3), Šimon BĚLÍK – Radek SKÁLA 3:2 (9,-7,9,-1,7), Petr DAVID – Michal OBEŠLO 0:3 (-5,-11,-5).

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE