K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Výzva na uspořádání BTM divize B


Komise mládeže hledá řešení, jak nahradit zrušený turnaj pro nižší kategorii v Havířově

Vážení sportovní přátelé,

z důvodu vládních hygienických opatření musela Komise mládeže ČAST omezit BTM v Havířově, konaný na konci minulého týdne, pouze na divizi A. Rádi bychom Vás informovali o našem dalším postupu.

1) Pokud to bude možné, další turnaje se pochopitelně uskuteční v normálním rozsahu.

2) Pokud bude situace stejná, tedy do 100 osob v hale, pak předpokládáme, že by se turnaje v Hostinném a Jaroměři uskutečnily pro divizi A i divizi B. Hrálo by se v oddělených halách tak, abychom vždy splnili podmínku do 100 osob.

Současně bychom zvažovali, zda by na turnajích bylo povoleno koučování, jelikož by se hrálo na čtyřech místech současně a někde by byli trenéři, jinde nejspíše rodiče. Hlavní naším zájmem ale je, aby se turnaje uskutečnily.

3) V případě, že by byly povoleny sportovní akce pro méně než 100 osob, další BTM ČR by se nekonal.

Informace k variantě 2) možnosti pořádání sportovních akcí do 100 osob

Současně vnímáme situaci ohledně práva účasti na dalším BTM ČR, když se nyní hrál pouze A turnaj a další hráči, kteří nebyli v Havířově, téměř nemají šanci do dalšího turnaje zasáhnout. Proto jsme se rozhodli uspořádat dodatečný turnaj pro divizi B tak, aby měli všichni možnost se dalšího turnaje v kategorii A zúčastnit. To vše za předpokladu, že se nám podaří na níže uvedený termín nalézt pořadatele.

Prvním problémem jsou termíny. Jediný možný je 5. – 6. 2. 2022. Bohužel víme, že dojde ke kolizi termínů se soutěžemi ve vašich krajích, případně s dalšími akcemi a děti se budou muset rozhodnout, zda se zúčastní např. krajské soutěže nebo kvalifikace. Lepší varianta ale nyní není.

Kvalifikační turnaje se uskuteční celkem dva pro každou kategorii U13, U15, U17, U19. Jeden v Čechách a jeden na Moravě a ve Slezsku. Chlapci budou hrát vždy o 4 postupová místa, dívky na každém turnaji o 2 místa do divize A. Rozumíme, že rozdělení není opět optimální a 100% spravedlivé. Ale rozhodli jsme se k tomu z toho důvodu, že účast bude pro hráče z B turnaje jednodušší někde v blízkosti jejich kraje. Budou i nižší náklady pro kluby a bude i pro nás snazší najít pořadatele, když bude zapotřebí jen 8 stolů. Systém bude podrobněji popsán v propozicích. Tedy každý kraj nominuje své hráče + hráči dle žebříčku ČR. Turnaje budou bodově započítány do žebříčku ČR. Každého jednotlivého turnaje se zúčastní navýšený počet dětí – 32 chlapců a 16 dívek.

Rozdělení turnajů:

Čechy: Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj.

Morava a Slezsko: Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Jihomoravský kraj, Vysočina, Pardubický kraj, Královehradecký kraj.

Jak bylo výše avizováno, rozdělení B turnaje je mimořádné a v případě stejných pravidel, se již B turnaj na dalším BTM bude hrát kompletně, jen tedy odděleně v jiné hale.

Rozumíme, že situace je nepřehledná, složitá a těžko předvídatelná. Je tomu tak i pro nás. Chceme, ale, aby se turnaje hrály a nepřerušovaly se tak, jak tomu bylo v loňské sezoně. Snažíme se proto hledat varianty tak, aby byly vhodné pro většinu z vás.

Děkujeme všem za Vaše názory. Případné návrhy i dále posílejte na mladez@ping-pong.cz

Za KM ČAST Hana Valentová

Výzva pro zájemce o pořádání BTM divize B ZDE

Formulář na pořadatelství BTM najdete ZDE