K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

HB Ostrov vyhlíží úvodní čtvrtfinále Evropského poháru


Výtěžek ze vstupného pátečního duelu předá vedení klubu na pomoc Terezce a její mamince Radce

Fanoušci HB Ostrov Havlíčkův Brod se mají v roce 2022 opravdu na co těšit. Vedení klubu už během vánočních svátků avizovalo příchod českého reprezentanta Pavla Širučka, který družstvo mužů posílí od příští sezony. Prodloužilo navíc smlouvu s oporou týmu Tomášem Treglerem, takže ambice budou i letos velmi vysoké.

Klub bude nejen obhajovat mistrovský titul, ale chce také uspět v Evropském poháru. V něm se už probojoval do čtvrtfinále, kde změří síly se španělským ASISA Borges Vall. Na domácí utkání vyřazovací části soutěže se diváci mohou těšit už tento pátek 14. ledna od 18 hodin.

Majitel klubu Miroslav Jinek věří, že Birell Arena bude opět zaplněna a českého mistra poženou kupředu tradičně skvělí fandové. Výtěžek ze vstupného navíc klub pošle na pomoc Terezce a její mamince Radce, které se ocitly v tíživé životní situaci. „Pevně věřím, že i z tohoto důvodu budeme mít vyprodáno. Příběh Terezky a její maminky si fanoušci mohou přečíst na našem facebookovém profilu, kde je odkaz na reportáž televize CNN Prima news,“ vzkazuje Miroslav Jinek.

HB Ostrov se do čtvrtfinále poháru probojoval z druhého místa na prosincovém turnaji 2. fáze. Soupeř ze Španělska budí oprávněný respekt a podle slov trenéra Bohumila Vožického jsou šance na postup pro oba týmy naprosto vyrovnané. „Pokud se do pátku nestane nic mimořádného, nastoupíme samozřejmě v nejsilnější sestavě. Soupeř ve 2. fázi poháru vyhrál skupinu C a porazil například i rakouského mistra z Neustadtu, jehož barvy hájí Tomáš Konečný. Hru soupeře budeme mít dobře nastudovanou, otázkou samozřejmě bude, v jakém složení přiletí. Z hráčů máme nejvíc informací o Švédu Viktoru Broddovi, známe také Španěla Marca Durana. Jsou to velmi kvalitní hráči, ale i my máme silný tým,“ řekl několik dnů před atraktivním utkáním.

Ve čtvrtfinále Evropského poháru se kromě družstva HB Ostrov Havlíčkův Brod představí také několik dalších českých hráčů, působících v zahraničních klubech. Mezi osm nejlepších postoupili polský Grodzisk Mazowiecki s Pavlem Širučkem v sestavě, rakouský Wels s Jiřím Martinkem a také již zmiňovaný Neustadt s Tomášem Konečným. První utkání jsou na programu v tomto týdnu, odvety pak 21. ledna.

Kompletní informace o Evropském poháru mužů najdete ZDE