K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Český mistr úvodní čtvrtfinále Evropského poháru zvládl


Hráči HB Ostrov Havlíčkův Brod porazili v Birell Aréně španělský Borges Vall

Hráči Havlíčkova Brodu ovládli úvodní čtvrtfinálový duel v Evropské lize, když porazili španělský Borges Vall 3:2. Byl to boj až do poslední dvouhry, kterou ovšem lépe zvládl zkušený Michal Obešlo.

Španělé vyhráli svoji skupinu 2. fáze poháru a na Vysočinu přijeli v nejsilnějším složení. Zejména Švéd Viktor Brodd dělal domácím veliké problémy. Michala Obešla ve druhé dvouhře k ničemu většímu nepustil a vyhrál ji 3:0. Pak zvládl i souboj s Tomášem Treglerem.

Jenže domácí mají mimořádně vyrovnaný kádr a jeden sebelepší hráč sám utkání vyhrát nedokáže. Jako v tomto případě. Český celek byl zkrátka vyrovnanější a vyhrál zaslouženě. Skvělý výkon podal Tomáš Tregler. V úvodní dvouhře nedal Marcu Duranovi vůbec žádnou šanci, mrzela ho ovšem prohra v souboji jedniček. „Už jednou jsem s Broddem hrál a věděl jsem, že málo kazí, je to oboustranný hráč a nebude to s ním snadné. Navíc mě trochu rozhodili rozhodčí, kteří mi pískli chyby při servisu. No, nevím, kdyby měřili všem stejným metrem, asi by se soupeři taky nestačili divit. Ale vymlouvat se na to nechci, on byl zkrátka lepší a já jsem prohrál,“ řekl po zápase.

Veledůležitý bod zařídil na trojce hrající Dmitrij Prokopcov. Moc mu pomohlo, když po prvních třech nevyužitých setbolech v prvním setu přece jen udržel pevné nervy, a nakonec koncovku zvládl. Pak už hrál v mnohem větší pohodě, takže přidal druhý bod domácích.

Ten rozhodující třetí pak zařídil Michal Obešlo. Střídající Alberto Lillo se nedokázal dostat do správného tempa a český hráč byl od úvodních míčků lepší. Trenér Havlíčkova brodu Bohumil Vožický své hráče pochválil za bojovný přístup a uznal, že Švéd ve službách španělského klubu byl opravdu nejlepším hráčem utkání. „On prakticky nechyboval a hrál velmi dobře. Snad kdyby Tregi neprohrál první set a dostal ho pod tlak. Na kdyby se ale nehraje. Vyhráli jsme nejtěsnějším rozdílem a máme před sebou jasný cíl. Musíme v odvetě vyhrát. Jakýmkoliv rozdílem, ale vyhrát. V případě prohry 2:3 nás čeká novinka, v podobě zlatých setů, každá jiná prohra znamená konec. Je to proto stále naprosto otevřené,“ hodnotil utkání.

Odveta se hraje za týden 21. ledna ve Španělsku.

 

Evropský pohár mužů 2021/2022

HB Ostrov Havlíčkův Brod – ASISA Borges Vall 3:2

Tomáš TREGLER – Marc DURAN 3:0 (7,7,6), Michal OBEŠLO – Viktor BRODD 0:3 (-5,-8,-6), Dmitrij PROKOPCOV – Joan MASIP 3:0 (10,5,9), Tomáš TREGLER – Viktor BRODD 1:3 (-11,-5,4,-3), Michal OBEŠLO – Alberto LILLO 3:0 (4,6,6).

Kompletní informace o Evropském poháru najdete ZDE