Bilance ze soutěží družstev na MEJ 2008
V posledních utkáních o konečné umístění se žádnému z našich družstev nepodařilo zvítězit .
Juniorky podlehly družstvu Chorvatska a obsadily 12.místo, junioři prohráli opakovaně s týmem Maďarska a celkově se umístili na 8.místě, kadeti nestačili na Němce což znamenalo celkově 12.místo a kadetky prohrály s Maďarskem a umístily se na 10.místě.
Ve finálových utkáních, která měla ve všech kategoriích velmi vyrovnaný průběh zvítězili junioři Francie nad Švédskem 3:2, juniorky Ukrajiny nad Německem 3:2, kadeti Francie nad Anglií 3:1 a kadetky Rumunska nad Německem 3:2.
Dnes byl pro všechny účastníky den volna, který využili naši reprezentanti k regeneraci sil, k tréninku a k přípravě na soutěže jednotlivců. Naše výprava se zkompletovala na plný počet účastníků.
Jak viděli účinkování našich družstev trenéři jednotlivých kategorií:
Trenér juniorů Pavel Špaček :
Ve čtvrtfinále jsme se utkali s favorizovaným družstvem Polska, které nám chtělo oplatit porážku z Bratislavy. Utkání začalo skvěle a opět jsme vedli 2:0, Širůček porazil Chojnovského a Tregler Chodorského, jako trojka nastoupil Štepka, proti Golembovskému, ale nestačil a prohrál. Za tohoto stavu nastupoval Tomáš Tregler a všichni jsme věřili , že udělá rozhodující třetí bod a vyhrajeme. Bohužel zůstal svým výkonem za svými možnostmi a již na tomto mistrovství podruhé za příznivého stavu nedokázal udělat rozhodující bod. Do posledního utkání nastoupil Širůček a sehrál skvělý duel s Chodorskim, přestože prohrával 0:2 a 4:8 otočil utkání a smolně prohrál v pátém setu 10:12, chyběla trocha štěstíčka. V utkáních o umístění jsme bez Treglera podlehli Anglii 1:3 a opět Maďarsku 2:3, když jediné dva body udělal Tregler. Úspěšnost jednotlivých hráčů v soutěži družstev : Tregler 10:2, Širůček 4:6, Štepka 1:4, Obešlo Marek 1:3.
Umístění družstva na 8.místě považuji za splnění výkonnostního cíle.
Trenérka juniorek Andrea Botková :
12.místo družstva hodnotím jako průměrný výsledek a jsem velmi zklamaná, že jsme nedokázaly postoupit přes první kolo ve vyřazovací části soutěže. První dva dny se nám povedly zápasy ve skupině a po vítězství nad Rumunskem a Itálií jsme postupovaly z prvního místa. Bohužel jsme nezvládly zápas proti nepříjemným Litevkám a po porážce 2:3 jsme byly odsouzeny k bojům o 9.-16.místo.
Pochvalu za výkony v soutěži družstev zaslouží Hana Matelová a Aneta Kučerová. Hanka odehrála soutěž s bilancí 7:3, většinou nastupovala na pozici hráčky číslo
Trenér kadetů Kamil Koutný :
S celkovým 12.místem kadetů jsem vzhledem k celoročním výsledkům spokojen.Kluci vytvořili velmi dobrý kolektiv.Našim nejlepším hráčem byl jednoznačně Ondra Bajger,který měl skóre 7:4.Ostatní hráči měli sice záporné skóre,ale všichni přispěli důležitými body v pravou chvíli.Tomáš Smýkal udělal rozhodující bod s Dánskem,když jsme hráli o důležité 3.místo ve skupině.Lukáš Jandora porazil v baráži hned v 1.zápase běloruskou jedničku Barabanova a Honza Holáň se ukázal jako výborná alternetiva do čtyřhry,když zastoupil Lukáše Jandoru a společně s Ondrou Bajgrem neprohráli ani zápas.Kromě toho porazil evropskou dvojku Indeherberga.Skóre dalších našich hráčů:Smýkal-2:3,Jandora-2:4,Holáň-2:4.
Trenérka kadetek Kamila Adámková :
S vystoupením a 10.místem družstva jsem spokojena, děvčata po celou soutěž tvořila jeden celek jak za stolem tak i na lavičce. Dosáhly každá několika dílčích úspěchů, škoda že nevyšel závěr osmifinálového utkání proti Polsku. Nejlepší hráčkou našeho družstva byla Dáša Blašková, která za celou soutěž prohrála jediné utkání s Polkou Kusinskou a dosáhla tím vynikající celkové bilance 6:1. Karin Adámková se postupně zlepšovala a její skóre bylo 5:2. Iva Meidlová velmi dobře na mistrovství začala, ale hlavně psychicky nezvládla rozhodující utkání proti Polsku a její celková bilance byla 1: 3. Překvapující byl výborný a spolehlivý výkon našeho deblového páru Blaškové a Adámkové, které prohrály pouze jedinou a to poslední čtyřhru proti Maďarsku o dva míčky. Jejich bilance byla 6:1. Potěšující byl nejenom výsledek našeho družstva, ale i zlepšení herního projevu, hlavně v aktivní hře. Děvčata již nečekají jen na chyby soupeře, ale naše hráčky se snaží samy tvořit hru a rozhodovat o průběhu jednotlivých výměn. Tím se stavají nebezpečné pro všechny hráčky evropské špičky. Rezervy mají ještě v podání a příjmu podání a jejich variability.