Aneta Kučerová skončila na ME v osmifinále

Česká reprezentanka prohrála s Ukrajinkou Margarytou Pesotskou

Cesta Anety Kučerové ve dvouhře na ME jednotlivců v Alicante skončila v osmifinále. V boji o postup mezi osm nejlepších česká reprezentantka prohrála s Ukrajinkou Margarytou Pesotskou 0:4. Zaznamenala i tak nejlepší výsledek z celé české výpravy.

V zápase se snažila najít nějakou slabinu soupeřky, ovšem nepovedlo se. Dva sety prohrála v koncovce, žádný se jí získat nepodařilo. Zklamaná byla, ovšem na druhou stranu věděla, že dosáhla na největší úspěch v kariéře. Litovala především nevyužité šance ve třetím setu. „Tam byla šance největší. Vedla jsem pořád o dva míčky, bohužel za stavu 9:8 jsem to měla rozehrát, ale místo toho jsem pinkla a přišla chyba. Myslím, že jsem to nezvládla hlavou. Cítila jsem, že tam byla šance uhrát set a být zpátky v zápase. Bohužel to nevyšlo,“ připomněla klíčový moment zápasu.

V jeho úvodu si česká reprezentantka těžko zvykala na bezchybnou hru Pesotské. Sama přiznala, že už dlouho nepamatuje na to, kdy by jí soupeřka s tak železnou pravidelností vracela míčky na stůl. „Ona je tak neuvěřitelně jistá, že než si člověk zvykne to, že míček je vlastně pořád na stole, chvíli to trvá. Pak jsem si na to zvykla a snažila se také nechybovat. Ve třetím setu byla ta šance největší. Byla to pro mne velká zkušenost. S takovými hráčkami se ani na pro touru nemusím vůbec potkat a narazit na ně se dá fakt jen na velkých turnajích.“

Po zklamání z prohraného zápasu se Aneta Kučerová snažila shrnou své vystoupení v Alicante. A bylo to veskrze pozitivní hodnocení. Sama vůbec nepředpokládala, že může postoupit mezi šestnáct nejlepších ve dvouhře. „Pro mne to byl fantastický turnaj. Já jsem byla vůbec šťastná, že jsem se na šampionát nominovala a ani ve snu jsem takový výsledek nečekala. Je to pro mne i asi i pro ostatní příjemné překvapení. Úspěch se rodil postupně, první soupeřka Todorovičová vůbec k zápasu nenastoupila, pak jsem naprosto nečekaně hladce porazila Mishekovou a o postup ze skupiny hrála s de Graefovou. Stačil mi set, ale šla jsem s cílem vyhrát. To se povedlo. Měla jsem super los, když v prvním kole na mne čekala Švýcarka Moretová. Když jsem zvládla i tohle, byla jsem v obrovské euforii, takže se Srbkou Lupuleskuovou jsem to doslova vybojovala v sedmém setu. Prostě povedený turnaj po všech stránkách.“

Úspěšné vystoupení na mistrovství Evropy je pochopitelně i obrovskou motivací do další práce. To Aneta Kučerová potvrdila ještě než odešla z haly. „Když vidím, že to i s kvalitními evropskými hráčkami jde, je to pochopitelně hodně motivující. Vím, že potřebuji dál na sobě tvrdě pracovat, ale tohle mi určitě dodá sílu a energii,“ dodala.

Mistrovství Evropy jednotlivců 2018, Alicante

Logo_ME_Alicante_10x0

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra žen, osmifinále: Margaryta Pesotská (Ukr.) – Aneta KUČEROVÁ 4:0 (6,9,10,2).