Ani jeden český celek nedokázal v prvním čtvrtfinále Poháru ETTU zvítězit

Skvělé představení zažila ve včerejším utkání Kateřina Pěnkavová. V Hodoníně proti celku Saint Quentin hrála výborně. Nastoupila ke dvěma zápasům, neztratila ani set a držela domácí tým v naději na zisk utkání. SKST Hodonín ale nakonec francouzský celek nezdolal.

V prvním utkání nastoupila Kateřina Pěnkavová proti Dessaintové. Jednička Hodonína hned v úvodu zaskočila svou soupeřku, když jí povolila uhrát pouze jeden míček. V tempu navíc pokračovala a zápas ovládla 3:0. Ivana Pelcmanová ani Hana Matelová však nedokázaly bodovat. Hana Matelová, hrající na trojce, sice v zápase vedla 2:0, ale tento náskok nedokázala udržet. Zápas ztratila 2:3. Pak přišla na řadu opět Kateřina Pěnkavová. Čekala na ni 30. hráčka světového žebříčku YU Mengyu ze Singapuru. Lehký úkol to tedy opravdu nebyl. Česká stolní tenistka ho ale zvládla, nedala hráčce Saint Quentinu šanci a opět zvítězila 3:0. Srovnala tedy na 2:2 a rozhodovalo se v pátém měření sil. Ivana Pelcmanová bojovala, ale na Dessaintovou to nestačilo. Nejvyrovnanější byl první set, ve kterém se hráčky dlouhou dobu přetahovaly, ale pak už byla hostující stolní tenistka jistější a zvítězila 3:0. Odvetný zápas je na programu 10. února od 16 hodin ve Francii.

SKST Mart Hodonín – TT Saint Quentin  2:3
Kateřina Pěnkavová – Aurore Dessaintová   3:0 (11:1, 11:8, 11:8)
Ivana Pelcmanová – Yu Mengyu                 0:3 (7:11, 7:11, 3:11)
Hana Matelová – Joanna Parkerová            2:3 (11:8, 11:5, 6:11, 7:11, 11:13)
Kateřina Pěnkavová – Yu Mengyu               3:0 (11:8, 11:9, 11:7)
Ivana Pelcmanová – Aurore Dessaintová     0:3 (10:12, 7:11, 9:11)

Ani stolní tenisté pražského El Niňa  nedokázali zvítězit. S francouzským Istres Tennis de Table svedli ale vyrovnaný boj. Tomáš Tregler a Tomáš Konečný své zápasy prohráli a El Niňo ztrácelo 0:2. Pak se ale za stůl postavil Antonín Gavlas. Antoine Hachard dokázal českému stolnímu tenistovi sebrat jeden set a Gavlas se radoval z vítězství 3:1. Svou reputaci si napravil Tomáš Konečný. 150. hráč světového žebříčku zdolal CHEN Jiana 3:1 a srovnal na 2:2. O vítězi se rozhodovalo v zápase mezi Tomášem Treglerem a Christophem Legoutem. Francouzský stolní tenista je na 113. místě ve světovém žebříčku, Tregler je o 105 míst za ním. Roli favorita ustál domácí hráč a vyhrál 3:0. Celek Istres Tennis de Table zvítězil nad El Niňem 3:2. Odveta se hraje 8. února od 19 hodin v Praze.

Istres Tennis de Table – El Niňo Praha  3:2
Jian Chen  – Tomáš Tregler                     3:0 (11:4, 11:9, 11:7)
Christophe Legout – Tomáš Konečný        3:2 (11:5, 16:18, 11:8, 10:12, 11:9)
Antoine Hachard – Antonín Gavlas            1:3 (11:5, 10:12, 6:11, 13:15)
Jian Chen  – Tomáš Konečný                   1:3 (12:10, 9:11, 6:11, 9:11)
Christophe Legout – Tomáš Tregler          3:0 (11:6, 11:9, 11:3)