Auckland: Lumír Ruzha stříbrný ve dvouhře

Tři medaile získali čeští stolní tenisté na mistrovství světa veteránů, které proběhlo v Aucklandu na Novém Zélandu. Hned dva cenné kovy vybojoval ve věkové kategorii nad 85 let Lumír Ruzha, který ve dvouhře dokráčel až do finále, kde ho přemohl Shen Shih Hsiung z Tchj-wanu. Lumír Ruzha pak společně s Rudolfem Chroustem vybojoval bronz ve čtyřhře. Totéž se podařilo české dvojici Jaroslav Hrčka – Jaroslav Kratochvíl v kategorii M50.

Na zlatou medaili v Aucklandu dosáhl také bývalý čs. reprezentant Jaroslav Kunz, jenž nyní reprezentuje Německo. Kunz spolu se Švédem Jensem-Erikem Lindem vyhráli čtyřhru mužů M65. Německo, které do Aucklandu vyslalo druhou nejpočetnější výpravu, vybojovalo celkem osmnáct medailí, z toho čtyři zlaté.

Lumír Ruzha vybojoval na MS veteránů v Aucklandu dvě medaile

Největší hvězda letošního světového šampionátu veteránů, Švéd Peter Karlsson, získal při své premiéře bronz, když v kategorii M40 bronzovou medaili. Několikanásobný mistr světa i Evropy vypadl v semifinále, kde ho porazil Číňan Li Zheng. Zlato bral další čínský stolní tenista Tang Bing. Ve čtyřhře hrál Peter Karlsson s Indem Kohlim, ale vypadli již ve druhém kole.