Bajger, Reitšpies a Adámková postoupili v Taipei do hlavní soutěže

Nová posila TTC Ostrava 2016 se na univerziádě střetává se soupeři s diametrálně odlišnou výkonností

Pouze tři z osmi českých stolních tenistů si dokázali vybojovat postup do hlavní soutěže na univerziádě v Taipei. Své kvalifikační skupiny vyhráli Ondřej Bajger a David Reitšpies, mezi ženami uspěla jako jediná Karin Adámková.

Naprosto suverénně si zatím ve dvouhře počíná Bajger. Oba své zápasy vyhrál 3:0, v sobotu od něj vyfasoval debakl Al Brashidi z Ománu. „Zatímco ve družstvech jsem narazil na tři hráče ze světové padesátky, ve dvouhře mám o poznání slabší soupeře,“ smál se po výhře český reprezentant.

Také David Reitšpies si připsal výhru 3:0, ačkoliv mu vstup do zápasu s Xiaem z Macaa příliš nevyšel. Většinu první sady jen dotahoval náskok soupeře, v dramatické koncovce ale důležitý set urval pro sebe. Poté už Reitšpiese nemohlo zastavit ani nepříliš obvyklé tužkové držení pálky protivníka.

Zápas pouze o druhé nepostupové místo sehrál v sobotu Stanislav Kučera s Rumunem Munteanuem. O zdánlivé nedůležitosti střetnutí svědčil i fakt, že Rumun přijel do haly teprve 40 minut před začátkem a rozehrávce věnoval sotva čtvrt hodiny. Munteanuova nepřipravenost se v utkání projevila a Kučera zvítězil 3:1. Obsadil tak druhou příčku ve skupině, stejně jako Michal Beneš. Jeho postupová naděje zhasla po výhře Belgičana Darcise nad Švédem Percanem.

Kvalifikace byla velmi ošemetná. což dokazuje překvapivé vypadnutí domácího reprezentanta Suna Chia-Hung. Byl sice prvním, kdo se nevešel do nasazené šestnáctky, ale i tak se musel ve skupině sklonit před uměním Korejce Kima a Rusa Guseva.

V ženách postupuje pouze Adámková

Český prapor ve dvouhře žen drží pouze Karin Adámková. Ta si v sobotu bez problémů poradila se soupeřkami z Nového Zélandu a Singapuru a může se těšit na hlavní soutěž. Anetě Kučerové chyběl jediný set k napodobení své oddílové kolegyně. Nad Američankou Wu vedla 2:0, přesto zápas ztratila. Česká reprezentantka si odpoledne alespoň trochu spravila náladu hladkým vítězstvím nad Stammetovou z Lucemburska.

Zbylé dvě Češky nestačily na papírově nejsilnější hráčky ve svých skupinách a přísným kvalifikačním sítem neprošly. Kristýna Mikulcová prohrála 0:3 s Francouzkou Guisnelovou, Tamara Tomanová také nevzala ani set běloruské obranářce Arlouskayaové.

Všichni čeští reprezentanti se ale v akci představí i v neděli, která bude patřit čtyřhrám. Papírově nejtěžší soupeře mají Stanislav Kučera a Michal Beneš, kteří se utkají s domácím párem Chen Chien-An, Chiang Hung-Chieh. Rovněž Kristýna Mikulcová a Tamara Tomanová změří síly s kvalitními soupeřkami, nastoupí proti Szocsové a Ciobanuové z Rumunska.

Letní světová univerziáda 2017, Taipei

Výsledky českých reprezentantů

Dvouhra muži, skupina 9: Ondřej BAJGER-Khalil Al Brashdi (Omán) 3:0 (4,5,5).

Skupina 5: David REITŠPIES-Zikang Xiao (Macao) 3:0 (15,4,9).

Skupina 14: Stanislav KUČERA-Lucian Munteanu (Rumunsko) 3:1 (-8,10,4,9).

Dvouhra ženy, skupina 16: Karin ADÁMKOVÁ-Sophia Dong (Nový Zéland) 3:0 (4,3,7), Karin ADÁMKOVÁ-Xuan Lim Yi (Singapur) 3:0 (7,7,10).

Skupina 26: Aneta KUČEROVÁ-Erica Wu (Spojené státy americké) 2:3 (10,9,-5,-10,-6), Aneta KUČEROVÁ-Annick Stammetová (Lucembursko) 3:0 (2,6,7).

Skupina 13: Kristýna MIKULCOVÁ-Oceane Guisnelová (Francie) 0:3 (-7,-7,-4).

Skupina 7: Tamara TOMANOVÁ-Alina Arlouskayaová (Bělorusko) 0:3 (-4,-10,-8).