Baku: Iveta Vacenovská podlehla Li Jiao 1:3

Nizozemce vyšla odveta za loňský Světový pohár v Linci

Iveta Vacenovská ve svém druhém vystoupení na turnaji nejlepších evropských stolních tenistek v Baku prohrála s Nizozemkou Li Jiao 1:3. Vyrovnaný zápas skupiny D rozhodly koncovky prvního a čtvrtého setu. V obou případech se, bohužel, s notnou dávkou štěstí radovala z vítězství zkušená reprezentantka Nizozemska.

Česká reprezentantka začala proti Li Jiao dobře a v úvodním setu až do stavu 8:6 vedla. Nizozemka dokázala srovnat na 9:9 a v závěru uhrála dva důležité balónky pro sebe. I druhá sada byla naprosto vyrovnanou partií, tentokrát byla v koncovce úspěšnější Vacenovská. V následujícím dějství však české jedničce utekl začátek, Li Jiao si vytvořila až šestibodový náskok, který dovedla do vítězného konce. Čtvrtý set přinesl bitvu o každý míček. Až za stavu 6:6 Iveta své soupeřce odskočila na 8:6, jenže Nizozemka znovu dokázala odpovědět a byla z toho další dramatická   koncovka. V ní byla většinou o krok napřed Li Jiao, ale Vacenovská bojovala a postupně odvrátila pět mečbolů. Ten šestý, za stavu 15:16, však nizozemská stolní tenistka proměnila v celkové vítězství.  „Je to škoda, šance určitě byla, jak ten první set, tak hlavně ten čtvrtý na 2:2. Dneska ale Li Jiao lépe přijímala a je pravda, že na Světovém poháru v Linci s ní Iveta hrála lépe. Takže zítra si to Ivet rozdá o postup s Ivancanovou,“ konstatoval trenér Pavel Krpec.

Li Jiao IMG_0186a

Li Jiao je po dnešku jistou postupují do čtvrtfinále turnaje Europe TOP 16 v Baku

České reprezentantce “nenahrál“ ani výsledek na vedlejším stole, kde ve druhém utkání skupiny D Němka Irene Ivancanová porazila Polku Natalii Partykaovou 3:2. Po druhém kole je jistou vítězkou skupiny Nizozemka Li Jiao, o druhé postupové místo svedou v sobotu ráno přímý souboj Iveta Vacenovská a Irene Ivancanová.

Europe TOP 16 v Bakulogo 2015_europe_top_16 Baku

Z výsledků turnaje

ŽENY

Skupina D

II. kolo: Iveta VACENOVSKÁ – Li Jiao (Nizozemsko) 1:3 (-11,9,-4,-15), Natalia Partykaová (Polsko) – Irene Ivancanová (Německo) 2:3 (-6,4,-8,13,-6). Pořadí po 2. kole: 1. Li Jiao 4 body, 2. Iveta VACENOVSKÁ (4:3) 3 b., 3. Irene Ivancanová (3:5) 3 b., 4. Natalia Partykaová 2 body.