Béčko juniorek lepší než áčko

V bojích o konečné umístění se nepodařilo vyhrát ani jednomu z našich družstev juniorek a jsou tak z bojů družstev vyřazeni. Juniorky A nedokázaly porazit Rusko, které ve skupině podlehlo béčku.

V „A“ družstvu nastoupila jako jednička Kateřina Pěnkavová a tentokrát roli favoritky potvrdila a udělala dva body. Porazila i Lemeshevskayu, která s naším béčkem neprohrála. Tím se očekávalo i vítězství áčka nad Ruskami, vždyť Troshneva ani Fetinkhina proti béčku nebodovaly. Jenže ani Nikola Roubalová ani Mirka Ságlová nedokázaly tyto hráčky porazit, k tomu přišla porážka Ságlové od Lemeshevskayi a o konečné 6. místo budou hrát Rusky.

Že se dnes trojici Žmolíková, Rohlíková a Gajanová daří, mohla děvčata potvrdit v boji s Polkami o medaili. I toto utkání se vyvíjelo velmi slibně. Soupeřova jednička, Golota, porazila Rohlíkovou i Žmolíkovou, tedy stejně jako s áčkem, získala pro své družstvo 2 body. Rozdíl byl však v utkání trojek. Gajanová vybojovala vítězství nad Walnou a za stavu 2:2 nastupovala Míša Rohlíková proti Bak. Míša vyhrála první set 7, druhý dokonce 3 a všichni už věřili v postup našeho družstva. Rohlíková se však vítězství zalekla a od třetího setu nebyla schopna trefit míček. Bak stačilo jednou pořádně vrátit na stůl a Míša zkazila. Bojovnost se jí nedala upřít, zápas ale bohužel nezvládla psychicky.

V konečném pořadí skončilo Česká republika B na 5. místě a Česká republika A na 10. místě.