K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Bez občanky, ale už mezi legendami


Čtrnáctiletý Tomokazu Harimoto byl hostem úvodní tiskové konference před MS v Halmstadu

Představte si, že sedíte za jedním stolem s takovými legendami, jako je mistr světa Švéd Jörgen Persson, olympijská vítězka a mistryně světa Číňanka Ding Ning, legenda evropského stolního tenisu Němec Timo Boll a také prezident ITTF Thomas Wiekert.

Kolena se vám nepodlamují, protože je vám teprve čtrnáct let, jste mistr Asie a všichni, kdo se zajímají o stolní tenis už dávno znají vaše jméno. Japonec Tomokazu Harimoto, který mimochodem právě Timo Bolla porazil na loňském Czech Open v Olomouci, měl tu čest, zúčastnit se úvodní tiskové konference před mistrovstvím světa družstev ve švédském Halmstadu.

S tváří pokerového hráče se snažil odpovědět na otázku, ale v jeho očích byla znát drobná nervozita. Hovořilo se totiž o šancích Japonců, zda jsou schopni obstát v konkurenci Číňanů a Němců. Proto byla jeho odpověď velmi stručná a podle očekávání velmi diplomatická. „Je to moje první mistrovství světa družstev, takže se moc těším na souboje s nejlepšími hráči.“

Zkušený německý matador Timo Boll byl přece jen o poznání sdílnější. A k očekávanému boji o zlato řekl: „Německo je na turnaji nasazeno jako jednička, ale to neznamená, že jsme hlavním favoritem. Tím je podle mého názoru družstvo Číny. Jeho hráči jsou ve skvělé kondici. Dima Ovtcharov je ovšem zdravý, my všichni v německém týmu jsme zdraví a máme za sebou skvělý rok 2017. Jsme schopni hrát opravdu dobře, ale je tady Čína, Japonsko, Korea a samozřejmě domácí Švédsko.“

Německá legenda samozřejmě dostala otázku co říká na čtrnáctiletého mladíka, který sedí vedle něj. Timo Boll si možná vzpomněl na prohraný zápas v Olomouci a dodal. „Je to jeden z nejlepších hráčů světa, měl jsem možnost si to v minulém roce ověřit. Má obrovskou vnitřní motivaci, když si vzpomenu na sebe ve čtrnácti letech, bylo to jiné. Trenéři mě museli neustále tlačit do tréninku.“

Slovní přestřelku a hecování tiše sledovala čínská superstar Ding Ning, která se po loňské půlroční odmlce vrátila zpět za stoly. Nešlo to úplně snadno, ale letos v Londýně už byla opět členkou zlatého týmu na Světovém poháru. A rovněž v Halmstadu Číňanky jsou jasnými favoritkami. „Návrat mezi elitu nebyl jednoduchý, ještě v Dauhá na turnaji World Tour jsem se cítila, že hraju tak na padesát procent toho, co dřív. Teď už je mnohem lepší a jsem moc ráda, že mohu reprezentovat svoji zemi na mistrovství světa.“

Mezi největší soupeřky čínského družstva žen by měly patřit Japonky, což olympijská vítězka Ding Ning potvrdila. „Mladé japonské hráčky známe, hodně jsme v poslední době proti nim hrály. Budeme muset zkusit ze sebe dostat to nejlepší,“ dodala.