Borussia Düsseldorf pošesté vyhrála Ligu mistrů

Třiadvacetiletý Anton Kallberg táhl Borussii za historickým triumfem

Skvělá podívaná, kterou nabídlo finále Ligy mistrů, skončila vítězstvím Borussie Düsseldorf. Německý klubu vybojoval historicky šesté vítězství v nejprestižnější klubové soutěži v Evropě, když porazil 1. FC Saarbrücken 3:1.

Tým kolem legendárního Timo Bolla předváděl na turnaji vyrovnané výsledky, Bollovi švédští parťáci Kristian Karlsson a Anton Kallberg hráli ve vynikající formě a finálové vítězství bylo naprosto zasloužené.

Hned v úvodní dvouhře Boll musel vytáhnout všechny zbraně ze svého repertoáru, aby porazil Číňana Shang Kuna. V pětisetovém zápase prohrával v rozhodujícím zkráceném setu už 0:4, ovšem fantastickou šňůrou šesti bodů zařídil důležitý první bod. Zbytek pak už vzal do svých rukou mladý Anton Kallberg. Na turnaji neprohrál ani jeden zápas a ani ve finále přemožitele nenašel. Nejprve porazil Patricka Franzisku a po prohře Karlssona s Darko Jorgičem měl v rukou rozhodující třetí bod v duelu se Shang Kunem.

Byla to bitva hodna finále Ligy mistrů. Kallberg skvěle začal, jenže třicetiletý Číňan dokázal vždy srovnat skóre. Rozhodnout musel až pátý zkrácený set. První si mečbol vybojoval Kallberg, jenže za stavu 5:4 jeho soupeř vyrovnal. Následoval rozhodující míček a v něm využil výhodu svého podání Švéd. Po chybě soupeře radostně zvedl ruce nad hlavu a mohl přijímat gratulace od svých spoluhráčů.

Liga mistrů 2020/2021, Düsseldorf

Výsledky utkání play off

Finále: 1. FC Saarbrücken TT – Borussia Düsseldorf 1:3. Kun SHANG – Timo BOLL 2:3 (7,-6,-7,4,-4), Patrick FRANZISKA – Anton KALLBERG 1:3 (-2,-7,9,-6), Darko JORGIČ – Kristian KARLSSON 3:1 (-4,8,7,2), Kun SHANG – Anton KALLBERG 2:3 (-3,8,-4,6,-5).