Brhel se Sommerovou se zúčastnili kempu v Lucembursku

Šestačtyřicet talentů z Evropy vyzkoušelo trénink pod vedením Číňana Li Xiaodonga

Ve dnech 17. – 24.dubna 2017 se v Lucemburku uskutečnil kemp CTTC-E / ETTU Hopes Selection Camp 2017, kterého se zúčastnili dva čeští zástupci Štěpán Brhel (SKST Hodonín) a Helena Sommerová (SK DDM Kotlářka Praha) za doprovodu trenéra Jaroslava Mikesky.

Tento kemp probíhal za účasti 24 chlapců a 22 dívek ze 17 zemí pod vedením bývalého čínského reprezentačního trenéra Li Xiaodonga. Fyzickou přípravu vedl současný kondiční trenér čínské reprezentace Lu AiFa.

První den kempu se uskutečnil rozřazovací turnaj, podle kterého byli hráči rozděleni do dvou výkonnostních tréninkových skupin. Turnaj byl hrán systémem každý s každým na jeden vítězný set. Oba naši hráči se dostali bez problémů do lepší tréninkové skupiny, ve které byli vždy dva mladí hráči z Číny a deset nejlepších evropských hráčů. Helenka skončila čtvrtá (před ní byly jen tři Číňanky) a Štěpán šestý. Následující dny (od středy do soboty vždy) byl následující tréninkový program:

7:30 – 8:00 ranní rozcvička (protažení + běh)

9:00 – 12:00 dopolední trénink (20 minut – rozcvičení, kombinace bez servisu, tréninkové sety, 30 minut fyzická příprava)

15:00 – 18:00 odpolední trénink (20 minut – rozcvičení, kombinace se servisem a dohrávkou, 20 minut servis-příjem, 60 minut zásobník)

19:30 – 20:30 semináře, diskuze pro hráče i trenéry

Poslední den byl věnován závěrečnému turnaji, který se hrál ve čtyřech skupinách po šesti hráčích, kdy vždy vítězové skupin spolu hráli o 1. – 4. místo, druzí o 5. – 8. místo, atd.

Helena Sommerová se nakonec v tomto turnaji umístila celkově na 5. místě, když ve skupině prohrála 2:3 s Němkou Laurou Kaim. Zajímavé je, že čínská hráčka v této skupině skončila až třetí po prohrách 2:3 s Kaim a 0:3 s Helenkou. V soubojích o 5. – 8. místo pak dvakrát bez problémů vyhrála, takže se v konečném součtu umístila na 3. místě mezi Evropankami.

Štěpán Brhel skončil na turnaji na 7. místě. V těžké skupině prohrál pouze s pozdějším vítězem turnaje z Číny 1:3. Následně pak v soubojích o 5. – 8. místo nejdříve podlehl po boji 1:3 rumunskému hráči Julianu Chiritovi. V zápase o 7. místo zvítězil nad německým hráčem Lectenborgerem 3:1. Před Štěpánem se umístili tři Číňané, a tak se umístil 4. mezi Evropany. Čeští hráči se tedy v evropské konkurenci neztratili a v průběhu celého kempu podávali dobré výkony, ať už v tréninku, nebo v zápasech.