K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Bronzová Ondříšková, finále bez českých reprezentantů

Bronzová Ondříšková, finále bez českých reprezentantů

V prvním dnešním semifinálovém bloku se nám představili všichni singlisté. V juniorské kategorii to byl vzájemný souboj dvou zemí. V juniorech to nakonec bylo Německo, které bude mít oba hráče ve finále. V juniorkách byly šťastnější Rumunky, které vrátily Španělkám porážku z družstev. Podle mého názoru ani v minulosti se jen tak nestávalo, aby bylo tolik finálových zápasů s oběma hráči ze stejné země. Výjimkou nebude ani finále kadetů, které se stalo záležitostí Angličanů.

V souboji dvou Němců Bauma a Kriegera byl prvně jmenovaný favoritem. V průběhu celého zápasu byl důraznější a svou levačkou rozdával míče po celém stole tak, že Krieger nenacházel recept, aby se vymanil z defenzívy. Především pak Baumův forhend po lajně, byl pro jeho soupeře často nechytatelný. Zápas dlouhých výměn se odehrával na sousedním stole mezi Rakušanem Fengem a třetím Němcem v semifinále Ovtcharovem. Němec byl v dlouhých výměnách často úspěšnější a lépe takticky umisťoval míče na soupeřovu polovinu. Bylo vidět, že je hodně nervozní a dostával se často do vzdálenější střední zóny od stolu a přesto většinu výměn vyhrával. Rakušan Feng nebyl dostatečně důrazný, i když příležitostí k získání bodů měl dostatek.
Stejné postavení dvojic jako při finále družstev nám nabídlo semifinále juniorek. Tentokrát byly úspěšnější obě Rumunky Dodean a Samara. Oproti finále družstev se obě Rumunky poučily a jejich výkon hlavně po stránce taktické byl výrazně lepší. To dokazují nakonec i obě jejich výrazná vítězství. Dodean nenechala Ramirez útočit z její oblíbené forhendové strany a neustále jí umísťovala míčky na pravý loket. Ze střední zóny útoky Španělky odrážela a čekala na vhodný okamžik, aby kontrovala ostře přes její forhendovou stranu. Druhá Rumunka Samara si podle mého názoru poměrně až příliš hladce poradila s obhájkyní titulu v singlu Dvorak. Levoruká Rumunka střídala rotace a zaměstnávala Dvorak neustále v její forhendové půlce stolu. A tentokrát nestačil Španělce její nátlakový způsob hry a nebyla schopná reagovat na střídavý rytmus hry a rotace míčů.
Velkým překvapením je postup pro Maďarky Barasso do finále přes Ukrajinku Pesotskou. Ve finále ji čeká nejvýše nasazená a největší favoritka turnaje Ruska Kolodyazhnaya, která si poradila s nepříjemně hrající Němkou Soljou.
Přemožitel našeho Treglera Polák Chodorski dlouho odolával Angličanovi Drinkhallovi. Angličan strhl své vítězství na svou stranu až v závěrečném sedmém setu. I druhý Angličan Knight vyhrál svůj zápas s Francouzem Bezardem. Francouz, mohutně povzbuzovaný svými kolegy z družstva, prohrával většinu setů v koncovkách. Finále tedy bude vzájemnou záležitostí Angličanů.
Kristýna Ondříšková se svou partnerkou Chorvatkou Durak vyrovnaly po první prohrané sadě na 1:1 a zdálo se, že by mohly strhnout vítězství na svou stranu. Překvapivá finalistka dvouhry Maďarka Barasso se svou partnerkou Szvitacz byly však proti. Především Barasso rozhodovala v klíčových momentech skvělými míči. V posledním čtvrtém setu již Maďarky suverénně dominovaly. Poslední naše zástupkyně v dnešních semifinálových a finálových bojích Ondříšková získá tedy bronzovou medaili. Z mého pohledu je to krásný úspěch české kadetské reprezentantky a její trenérky Andrey Bojkové.