BTM staršího žactva: Jan Valenta a Klára Ševčíková

V nejmladší věkové kategorii již pátý triumf Helenky Sommerové

Ve Vlašimi a v Neratovicích byl v neděli 15. března zakončen seriál Bodovacích turnajů mládeže ČR ve stolním tenisu sezóny 2014/2015.

Závěrečný “bodovák“ kategorie nejmladšího žactva v Neratovicích vyhráli Ondřej Květon (Sokol Pocinovice) a suverénka této sezóny Helenka Sommerová (SK DDM Kotlářka Praha). Ve dvouhře mladších žáků tentokrát chyběl lídr průběžného pořadí Šimon Bělík, který startoval ve Vlašimi na turnaji starších žáků. Ondřej Květon ve finálovém utkání porazil Tomáše Černohorského (TJ Sokol Vsetín) 3:1 a vyhrál tak již třetí turnaj nejmladších žáků v letošní sezóně. Ještě větší sbírkou titulů se může pochlubit má Helenka Sommerová. Mladičká stolní tenistka (SK DDM Kotlářka Praha letos vyhrála pět ze šesti bodovacích turnajů nejmladší věkové kategorie. Prvenství jí neuniklo ani v Neratovicích, tentokrát si ve finále poradila se Štěpánkou Vrzalovou (KST Zlín).

IMG_2921 kopie

Trojlístek nejlepších – zleva Tomáš Černohorský, uprostřed vítěz Ondřej Květon a vpravo Martin Skotnica

Tradičně vyrovnaný průběh měla ve Vlašimi dvouhra starších žáků. Šestý turnaj této kategorie se stal kořistí kladenského Jana Valenty. Ten na cestě za svým druhým letošním titulem v BTM postupně porazil Matěje Siwiece, Jakuba Plachtu a ve finále Tomáše Koldase. V soutěži starších žákyň se při absenci české jedničky Zdeny Blaškové o celkové vítězství utkaly dvě nejvýše nasazené hráčky turnaje Klára Ševčíková a Anna Matějovská. Úspěšnější byla hodonínská kadetka, která ve finále zvítězila přesvědčivě 3:0 na sety. Vlašimská Matějovská si v domácím prostředí vybojovala první místo ve čtyřhře, kterou vyhrála společně s Anežkou Ilčíkovou.

MATEJOVSKA Anna CZE IMG_6076

Anna Matějovská prohrála v singlu až ve finále, vše si pak vynahradila ve čtyřhře

Bodovací turnaje mládeže 2014/2015logo ČAST news male

NEJMLADŠÍ ŽACTVO

Velká cena Neratovic

Dvouhra nejmladších žáků (65 startujících)

Konečné pořadí: 1. Ondřej KVĚTON (Sokol Pocinovice), 2. Tomáš Černohorský (TJ Sokol Vsetín), 3. Štěpán Waldhauser (SKST Liberec) a Martin Skotnica (SK Frýdlant nad Ostravicí).

Závěrečné výsledky

Čtvrtfinále: Květon (Sokol Pocinovice) – Pisár (KST Rakovník) 3:0 (2,5,9), Pukl (TJ Jiskra Strážnice) – Waldhauser (SKST Liberec) 0:3 (-10,-8,-10), Skotnica (SK Frýdlant nad Ostravicí) – Lebeda (SK DDM Kotlářka Praha) 3:0 (4,8,4), Bureš (TJ Jiskra Strážnice) – Černohorský (TJ Sokol Vsetín) 0:3 (-4,-10,-4). Semifinále: Květon – Waldhauser 3:1 (5,7,-10,7), Skotnica – Černohorský 0:3 (-8,-8,-7). Finále: Ondřej KVĚTON – Tomáš Černohorský 3:1 (8,-12,10,10).

Soutěž útěchy

Finále: Martin ČERNÝ (STC Slaný) – Matěj Koběrský (SK DDM Kotlářka Praha) 3:2 (-9,15,-5,7,7).

Čtyřhra nejmladších žáků

Finále: Ondřej KVĚTON, Martin SKOTNICA (Sokol Pocinovice, SK Frýdlant nad Ostravicí) – Štěpán Waldhauser, Jan Pisár  (SKST Liberec, KST Rakovník) 3:0 (4,6,11).

čtyřhra IMG_2886

Momentka z finále čtyřhry: Květon, Skotnica versus Waldhauser, Pisár

Dvouhra nejmladších žákyň (30 startujících)

Konečné pořadí: 1. Helenka SOMMEROVÁ (SK DDM Kotlářka Praha), 2. Štěpánka Vrzalová (KST Zlín), 3. Lucie Bačinová (SK Dobré) a Patricie Segetová (Sokol Děhylov).

Čtvrtfinále: Sommerová (SK DDM Kotlářka Praha) – Holubová (TJ Sokol Plzeň V.) 3:0 (3,7,7), Bačinová (SK Dobré) – Hanáková (TJ Sokol Vsetín) 3:1 (2,-1,8,4), Vrzalová (KST Zlín) – Janáčková (TJ Žďár nad Sázavou) 3:0 (6,7,8), Segetová (Sokol Děhylov) – Březinová (SK Frýdlant nad Ostravicí) 3:2 (-13,10,-5,11,9). Semifinále: Sommerová – Bačinová 3:0 (3,3,2), Vrzalová – Segetová 3:1 (-4,3,2,10). Finále: Helenka SOMMEROVÁ – Štěpánka Vrzalová 3:0 (6,3,10).

Finále: Diana GRIMMEROVÁ (SK Dobré) – Kateřina Ducháčková (SK Dobré) 3:0 (10,4,3).

Čtyřhra nejmladších žákyň

Finále: Štěpánka VRZALOVÁ, Lucie BAČINOVÁ (SK Frýdlant nad Ostravicí, KST Zlín) – Barbora Březinová, Nela Hanáková (SK Frýdlant nad Ostravicí, TJ Sokol Vsetín) 3:2 (-11,7,-8,5,6).

Kompletní výsledky VI. BTM nejmladšího žactva najdete ZDE:  BTM_CR_Neratovice_2015_nejmladsi_zactvo

STARŠÍ ŽACTVO

Velká cena města Vlašim

Dvouhra starších žáků (124 startujících)

Konečné pořadí: 1. Jan VALENTA (TSM Kladno), 2. Tomáš Koldas (KST Zlín), 3. Tomáš Martinko a Jakub Plachta (oba TJ Ostrava KST).

Čtvrtfinále: Koldas (KST Zlín) – Hromek (SKST Hodonín) 3:0 (6,5,9), T. Martinko (TJ Ostrava KST) – Veigl (EXITERIA KST Jeseník) 3:0 (3,8,5), Plachta (TJ Ostrava KST) – Růžička (SKST Hodonín) 3:2 (3,-9,3,-4,8), Valenta (TSM Kladno) – Siwiec (SKST Baník Havířov) 3:2 (7,7,-9,-9,4). Semifinále: Koldas – T. Martinko 3:1 (-10,4,10,9), Plachta – Valenta 0:3 (-5,-14,-8). Finále: Tomáš Koldas – Jan VALENTA 0:3 (-6,-6,-5).

Finále: Daniel HÝŽA (TSM Kladno) – Filip Jakubský (Sokol Hradec Králové 2) 3:2 (-11,-6,8,8,9).

Čtyřhra starších žáků

Finále: Matěj SIWIEC, Jan VALENTA (SKST Baník Havířov, TSM Kladno) – David Průša, František Čamr (Sportovní Jižní Město o.p.s., FK Kolín) 3:1 (-7,9,5,11).

Dvouhra starších žákyň (56 startujících)

Konečné pořadí: 1. Klára ŠEVČÍKOVÁ (SKST Hodonín), 2. Anna Matějovská (SKST Vlašim), 3.  Anežka Ilčíková (SKST Hodonín) a Barbora Hnátková (TJ Sokol Vsetín).

Čtvrtfinále: K. Ševčíková (SKST Hodonín) – Kr. Pěnkavová (SKST Vlašim) 3:1 (6,8,-5,7), Štěpánová (Sokol Děhylov) – Ilčíková (SKST Hodonín) 1:3 (-7,9,-6,-5), Hnátková (TJ Sokol Vsetín) – Šedová (TTC Ústí nad Orlicí) 3:1 (8,-8,9,8), Pytlíková – Matějovská (obě SKST Vlašim) 1:3 (10,-10,-6,-8). Semifinále: K. Ševčíková – Ilčíková 3:2 (-5,6,-8,8,6), Hnátková – Matějovská 2:3 (-3,7,-7,6,-2). Finále: Klára ŠEVČÍKOVÁ – Anna Matějovská 3:0 (5,2,9).

Finále: Markéta SYNKOVÁ (Sokol Děhylov) – Tereza Jirásková (Sokol Hradec Králové 2) 3:2 (10,-3,10,-4,10).

Čtyřhra starších žákyň

Finále: Anna MATĚJOVSKÁ, Anežka ILČÍKOVÁ (SKST Vlašim, SKST Hodonín) – Michaela Viktorínová, Gabriela Štěpánová (KST Zlín, Sokol Děhylov) 3:1 (10,7,-8,9).

Kompletní výsledky VI. BTM staršího žactva najdete ZDE:  BTM_CR_Vlasim_2015_starsi_zactvo

Aktualizováno: 16. března ve 14:35 hod.