Cenná vítězství Matěje Siwiece

Do osmifinále dvouher postoupili tři čeští zástupci.

Trojice českých reprezentantů prošla nástrahami kvalifikačních skupin a prvních dvou kol ve dvouhře kadetů a kadetek. Matěj Siwiec, Zdena Blašková a Anežka Ilčíková postoupili mezi šestnáct nejlepších a zůstali v boji o medaile na turnaji Czech Junior & Cadet Open 2015 v Hodoníně.

Nemocný kadet Jan Valenta kvůli nemoci do turnaje vůbec nenastoupil a bylo otázkou, kolik jeho kolegů z reprezentace se dokáže v silné konkurenci prosadit. Z kvalifikace nakonec postoupili do hlavní soutěže pouze dva. Zatímco David Průša prohrál se Slovákem Stefanem Pekem, vybojoval Matěj Siwiec cenné vítězství nad Němcem Kirillem Fadějevem. Po prohraném prvním setu zlepšil svůj herní projev, méně chyboval a vyhrál zbylé tři sady. „Věděl jsem, že to bude těžký zápas, s Fadějevem už jsem jednou hrál a prohrál jsem. Tentokrát jsem byl ale o něco lepší a prohru mu vrátil. Rozhodující moment zápasu byl v koncovce třetího setu za stavu 8:8, kdy se mi podařilo několik dobrých úderů, a set jsem vyhrál. V tom dalším jsem vedl rychle 6:0, což už mě dostatečně uklidnilo,“ řekl po cenném vítězství mladý český reprezentant. Další úspěch zaznamenal hned v dalším kole, v němž porazil Izraelce Rona Dimanta. „Je to skvělý úspěch, na hře bych nic neměnil, hrálo se mi dobře a myslím, že s výkonem mohu být spokojen,“dodal.

Ve dvouhře kadetek se kromě dvou členek úspěšného týmu, který postoupil v soutěži družstev do finále, dařilo také Barboře Polívkové. Vyhrála zaslouženě nad Francouzkou Camille Lutzovou, což komentovala po zápase velmi stručně: „Hlavní byl první topspin a udržet míček ve hře. To se mi celkem dařilo. Mám z vítězství velikou radost, ale musím přiznat, že je i pro mne samotnou velkým překvapením.“ Barbora Polívková ve 2. kole podobně odvážný výkon nezopakovala a prohrála s běloruskou Baltushiteovou.

Do osmifinále naopak postoupily Zdena Blašková s Anežkou Ilčíkovou, které se bezprostředně po skončení semifinálového utkání v soutěži družstev přesunuly k jiným stolům a tam si vcelku hladce poradily se svými soupeřkami.

Czech Junior & Cadet Open 2015

Soutěže jednotlivců

Dvouhra kadetů, 1. kolo: Stefan Peko (Sloven.)David PRŮŠA 3:1 (8,-9,9,10), Matěj SIWIEC – Kirill Fadějev (Něm.) 3:1 (-3,9,9,7), 2. kolo: Matěj SIWIEC – Ron Dimant (Izr.) 3:2 (-7,3,-7,6,8).

Dvouhra kadetek: 1. kolo: Barbora POLÍVKOVÁ – Camille Lutzová (Fr.) 3:2 (5,-9,8,-4,8), Anežka ILČÍKOVÁ – Rachel Gerartsová (Niz.) 3:1 (-7,10,2,6), Naděžda Bogdanová (Běl.) – Klára ŠEVČÍKOVÁ 3:1 (11,-7,7,11), Qian Wan (Něm.) – Tereza PYTLÍKOVÁ 3:0 (5,3,4), 2. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Katarina Stazarová (Slovin.) 3:1 (6,-3,11,9), Anežka ILČÍKOVÁ – Andrea Povlovičová (Chor.) 3:0 (5,9,9), Margaryta Baltushiteová (Běl.) – Barbora POLÍVKOVÁ 3:1 (10,-9,7,5).

Kompletní výsledky Czech Junior & Cadet Open 2015 ve stolním tenisu v Hodoníně najdete na: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2512&category=WJC