Češi na mistrovství světa v Maďarsku skončili

Dana Čechová sice nezopakovala úspěch z minulého mistrovství, ale druhé kolo ji nakonec potěšilo

Celkem šest českých hráčů a hráček se probojovalo do druhého kola dvouhry na mistrovství světa v Budapešti. Bohužel, ani jednomu se nepovedlo postoupit mezi dvaatřicet nejlepších. Jediný, kdo v tvrdé konkurenci vybojoval alespoň set, byl Tomáš Polanský.

Paradoxně, právě on uzavíral program třetího hracího dne šampionátu. Proti Japonci Masatakovi Morizonovi to zpočátku nevypadalo špatně a Polanský prohrál první set v koncovce. Pak se ale rychlonohý Japonec prosazoval stále víc a víc. Naděje svitla po vyhraném čtvrtém setu, jenže zdramatizovat dál zápas už se Polanskému nepovedlo. Morizono tak ukončil vystoupení českých barev na mistrovství.

Před Polanským totiž postupně prohrávali se silnými soupeřkami i soupeři všichni ostatní. Hana Matelová a Karin Adámková s hráčkami světové pětky, Číňankami Liu Shiwen resp. Wang Manyu, Dana Čechová neměla šanci proti světové dvanáctce a jedné z nejlepších obranářek světa Hitomi Satoové. Los se s českými ženami nemazlil.

Muži na tom nebyli o mnoho lépe. Pavel Širuček sice skvěle vstoupil do souboje s Dánem Jonathanem Grothem, jenže pak mu 36. hráč světa ukázal, jak se zvládají koncovky. A Lubomír Jančařík prohrál pro změnu s desátým hráčem světa Korejcem Jang Woojinem.

Mistrovství světa jednotlivců, Budapešť, 2019

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra mužů, 2. kolo: Jang Woojin (Kor.) – Lubomír JANČAŘÍK 4:0 (2,12,7,9), Masataka Morizono (Jap.) – Tomáš POLANSKÝ 4:1 (9,6,6,-10,8), Jonathan Groth (Dán.) – Pavel ŠIRUČEK 4:0 (9,9,8,7),

Dvouhra žen, 2. kolo: Liu Shiwen (Čína) – Hana MATELOVÁ 4:0 (2,4,10,4), Hitomi Satoová (Jap.) – Dana ČECHOVÁ 4:0 (4,2,6,6), Wang Manyu (Čína) – Karin ADÁMKOVÁ 4:0 (6,1,9,5).