Trenér Jindřich Panský vyzdvihl výkony osmnáctiletého Tomáše Polanského
Světový šampionát jednotlivců v německém Düsseldorfu skončil pro českou výpravu ve chvíli, kdy Dana Čechová prohrála ve třetím kole dvouhry žen s Číňankou Chen Meng. Žádný jiný z českých hráčů už totiž nebyl ve hře. Podobně jako před dvěma lety v Su-čou bylo třetí kolo pro české barvy maximum. Tohle rozhodně za výrazný úspěch považovat nelze.
Podle slov obou reprezentačních trenérů se však rozhodně nejedná o neúspěch. „Kluci rozhodně žádnou ostudu neudělali. Oba kvalifikanti se dostali do hlavní soutěže ve dvouhře, ale bohužel nám nepřál los. Měli jsme na úvod o hodně silnější soupeře a nikdo neprošel prvním kolem. Velikým smolařem v tomto směru byl nasazený Tomáš Konečný. Hrál proti velmi kvalitnímu severnímu Korejci, který do kvalifikace snad ani nepatřil. Co se týče čtyřhry, tam udělali výborný výsledek Luboš Jančařík s Pavlem Širučkem, když porazili domácí německý pár. Pak ve vyrovnaným zápase prohráli s dvojicí ze Singapuru. Tohle byla určitě škoda,“ začal hodnocení trenér mužů Jindřich Panský.
Co se jednotlivých hráčů týče, vyzdvihl nejmladšího člena výpravy Tomáše Polanského a pak také Lubomíra Jančaříka. „Oba měli vůbec nejtěžší soupeře, ale oba zahráli výborné zápasy. Na druhou stranu je potřeba říct, že na krásu se nehraje. Oba hráli dobře, ale oba prohráli. Totéž vlastně platí o celém kvartetu. Kluci hráli slušně, ale žádnou díru do světa neudělali. Je potřeba si však uvědomit, že reálně nepatříme v současnosti k zemím, které by měly na mistrovství světa pomýšlet na velký úspěch.“
Přece jen o něco pozitivnější hodnocení měl připraveno trenér žen Petr Nedoma. Dvě hráčky se totiž do druhého kola dvouhry probojovaly a k tomu dokázala jedna postoupit mezi dvaatřicet nejlepších. „Čtveřici žen bych rozdělil na dvě poloviny. Na zkušenou dvojici a dvojici debutantek. Kateřina Tomanovská i Karin Adámková zvládly svoji premiéru dobře. Splnily cíl postupem do hlavní soutěže a Karin navíc s bonusem v podobě postupu do druhého kola. To bylo určitě příjemné překvapení i pro ni samotnou. Ve čtyřhře se Slovenkou Tatianou Kukulkovou navíc docela slušně vzdorovaly zkušené maďarské dvojici Madaraszová, Pergelová. Myslím, že obě tyto hráčky se na vlastní kůži přesvědčily, kde je současný světový stolní tenis, kde jsou jejich rezervy a na čem mají hlavně zapracovat.“
Docela nepříjemné bylo hodnocení výkonu Hany Matelové na šampionátu, protože česká jednička neuspěla podle svých představ ani v jedné z disciplín, do které nastoupila. A nejvíc to pochopitelně bolelo ve dvouhře. „Hanka je určitě hodně zklamaná z toho, že prohrála s tabulkově slabší Francouzskou Stephanie Loeuilletteovou. Možná se tam projevila větší rozehranost Francouzsky, která měla za sebou zápasy kvalifikace. Hrála opravdu fantasticky, byla v utkání s Hankou aktivnější, důraznější a vůbec naši hráčku nepustila do hry. Ovšem Hanka by tuhle pozici měla umět zvládnout a počítat s tím. Asi nehrála úplně svůj nejlepší stolní tenis, všichni víme, že umí hrát lépe.“
Svoji dávku smůly si Hana Matelová vybrala už před šampionátem, kdy se jí zranila spoluhráčka Barbora Balážová. Paradoxně tento debl měl být možná největší českou nadějí na velký úspěch. Nestalo se a Hance Matelové se nevedlo ani ve čtyřhrách. „Mne osobně nejvíc mrzí prohra ženského deblu s Američankami čínského původu. Bylo vidět, že ta dvojice není až tak sehraná. Kačka Tomanovská nestíhala některé věci rychlostně, a to v dnešním ping pongu zkrátka nejde.“
Sladkou tečkou na závěr pro trenéra Petra Nedomu bylo pár slov na adresu Dany Čechové. Její výkon v Düsseldorfu potvrdil, že je to hráčka, která umí zvládnout těžké zápasy a dokáže porazit soupeřky širší světové špičky. Potvrdila to i tentokrát, když v prvním kole dvouhry vyřadila sedmadvacátou hráčku světového žebříčku Matildu Ekholmovou ze Švédska. „Dana porazila sice dvě Evropanky, ovšem obě žebříčkově lepší. Postarala se o svůj nejlepší výsledek na světovém šampionátu, což hovoří za vše. Její výkon a výsledek je potřeba opravdu vyzdvihnout,“ uzavřel trenér žen své hodnocení.