Češi si po výhře nad KLDR zahrají i předposlední den MS

Lubomír Jančařík měl svůj den a vyhrál obě dvouhry. Třetí bod přidal Pavel Širuček

Čeští reprezentanti porazili podruhé na mistrovství světa družstev KLDR a budou hrát zítra proti Rusku o celkové 13. místo, které zaručuje účast v Champioship divizi i na příštím světovém šampionátu. Na výhře 3:2 se dvěma body podílel Lubomír Jančařík, další bod přidal Pavel Širuček.

Korejci oproti předchozímu vzájemnému souboji v základní skupině, který prohráli 0:3, přehodili sestavu a málem se jim to vyplatilo. Hned v prvním zápase totiž Choe Il zaskočil Pavla Širučka a poslal svůj tým do vedení. Utkání naštěstí zastihlo v mimořádné pohodě Lubomíra Jančaříka. S Kang Wi Hunem sice prohrál první set, ale pak vyhrál koncovku druhého a dotáhl zápas do vítězného konce.

Tomáš Konečný opět bojoval na pět setů, ovšem podobně jako v duelu s Portugalskem odešel od stolu smutný. Podal dobrý výkon, jenže v klíčových momentech ho Pak Sin Hyok přehrával. Korejci byli krok od postupu a český tým naopak od vyřazení z turnaje.

Jenže v souboji týmových jedniček se Pavel Širuček nadechl k mohutnému náporu hned od začátku. Vedl v první setu 5:0, pak 8:2 a vypadalo to na jasnou výhru. Jednoduché to sice nakonec neměl, ale nedovolil svému soupeři ani jeden set a zvládl i trochu nervózní koncovku třetí sady. Vyrovnal stav utkání a vše nakonec rozhodl Lubomír Jančařík.

Český reprezentant pokračoval dál v soustředěném výkonu. Měl viditelně více sil, že korejský hráč, který si navíc při jednom úderu lehce podvrtnul kotník. Pokračoval v zápase dál a vyhrál koncovku druhého setu. To bylo ovšem z jeho strany vše. Jančařík ve zbývajících dvou setech byl lepším hráčem a zaslouženě vyhrál. Češi se tak po vydřeném vítězství utkají o konečné 13. místo s Ruskem. „Bylo to nepříjemné, když hrajeme se stejným soupeřem nejprve o postup ze skupiny a pak o záchranu v elitní divizi. Je to pak hodně o vůli a bojovnosti, protože už tam není to nadšení, že můžeme jít dál a bojovat o medaile. Je potřeba se tím prokousat a jsem rád, že jsme to zvládli,“ řekl po utkání spokojený Lubomír Jančařík.

Přiznal, že z obou jeho zápasů byl ten první proti Kang Wi Hunovi těžší, protože soupeř hraje trochu atypickým způsobem. „On vrací míčky takovým zvláštním způsobem, jsou tam nečekané falše. Nebylo to snadné. Myslím, že ten druhý zápas už byl i hezčí pro oko diváka, byly tam pěkné výměny, ale samozřejmě i trochu nervozity. Jsem moc rád, že jsem ho zvládl.“

Světový šampionát se pomalu, ale jistě blíží svému vyvrcholení. V soutěži žen jsou známy už oba finalisté, když Japonsko porazilo společný tým Koreje 3:0 a Čína porazila Hong-Kong 3:1. V soutěži mužů bude předposlední den šampionátu na programu teprve semifinále. V něm proti sobě nastoupí domácí Švédsko, které nečekaně snadno porazilo ve čtvrtfinále Anglii 3:0, a spolufavorit turnaje Čína. Ta si poradila stejným poměrem s Rakouskem. Druhou dvojici tvoří Německo a Korea. Němci i bez Timo Bolla v sestavě porazili Brazílii 3:1, Korea trochu překvapivě vyřadila Japonsko 3:1.

Všechna utkání Championship divize můžete sledovat živě na streamu Laola1.tv

Mistrovství světa družstev 2018, Halmstad

wttc_logo20170904

Výsledky českých týmů

Championship divize

Muži, skupina o 13. – 20. místo: ČESKÁ REPUBLIKA KLDR 3:2

Pavel ŠIRUČEK – Choe Il 0:3 (-9,-11,-7), Lubomír JANČAŘÍK – Kang Wi Hun 3:1 (-5,10,9,8), Tomáš KONEČNÝ – Pak Sin Hyok 2:3 (9,-8,-2,6,-7), Pavel ŠIRUČEK – Kang Wi Hun 3:0 (4,9,12), Lubomír JANČAŘÍK – Choe Il 3:1 (7,-13,7,6).