Češi v baráži o nasazení na ME prohráli s Polskem i v odvetě

Tomáš Konečný rozehrál utkání v Bialymstoku dobře, ale nakonec s Wang Zeng Yi prohrál

Ani v odvetě barážového utkání o nasazení na ME družstev 2017 čeští reprezentanti nedokázali porazit Polsko a po prohře 0:3 se musí smířit s boji na šampionátu ve druhé výkonnostní skupině. Svěřenci trenéra Jindřicha Panského sice v Bialymstoku nastoupili v nejsilnější sestavě, ale domácí tým potvrdil roli favorita.

Celý duel zahájil Tomáš Konečný výhrou v prvním setu nad Wang Zeng Yi a zdálo se, že by po prohře 2:3 v prvním utkání v Klatovech nemuseli být čeští hráči bez šancí. Zkušený Wang sice ihned po změně stran zlepšil servis a příjem, vedl 4:1, ovšem ve chvíli kdy Tomáš Konečný snížil na 4:5, sáhl polský trenér k oddechovému času. V koncovce setu nakonec český reprezentant prohrál, ovšem naopak ve třetím dějství to byl on, kdo diktoval tempo. Vedl už 8:4, ale nakonec opět v koncovce neuspěl. Wang nakonec dotáhl zápas do vítězného konce a uklidnil své spoluhráče.

Jednička domácích Jakub Dyjas porazil Lubomíra Jančaříka 3:0 už v Klatovech, a přestože se český hráč snažil najít způsob, jak na mladého Poláka vyzrát, kromě vedení ve druhém setu byl celý zápas o krůček zpět. Teoretickou nadějí na postup za stavu 0:2 bylo vítězství ve zbývajících zápasech. To ovšem hostující družstvo nedokázalo. Dmitrij Prokopcov po vyhraném první setu prohrál koncovky všech tří následujících a radovat z postupu se mohli Poláci.

Kvalifikace ME družstev 2017, Bialystok

Muži, baráž

Polsko – Česká republika 3:0

Wang Zeng Yi – Tomáš KONEČNÝ 3:1 (-9,6,9,8), Jakub Dyjas – Lubomír JANČAŘÍK 3:0 (9,10,5), Robert Floras – Dmitrij PROKOPCOV 3:1 (-7,8,12,11).