Česká republika – Bělorusko 1:3

Porážka českých stolních tenistek s Běloruskem zamotala situaci ve skupině D

České stolní tenistky ve druhém utkání na mistrovství Evropy družstev v Lisabonu podlehly Bělorusku 1:3. Jediný bod vybojovala na trojce hrající Kateřina Pěnkavová, která v pěti setech porazila obranářku Jelenu Dubkovovou.

Utkání českých reprezentantek s Běloruskem připomínalo jejich souboj na loňském ME ve Schwechatu. Jenže dnes v Lisabonu naše stolní tenistky nepříznivý stav 0:2 nedokázaly obrátit v celkové vítězství, byť k tomu neměly daleko.

Štrbíková IMG_9325

Bělorusky začaly dnešní večerní zápas v lisabonské MEO Areně podstatně lépe. Alexandra Privalovová si stejně jako vloni ve Schwechatu “vyšlápla“ na Ivetu Vacenovskou, kterou tentokrát porazila 3:0 na sety. Když poté Viktoria Pavlovičová přehrála Renatu Štrbíkovou, vypadlo to s našim týmem zle, nedobře. Pak ale Kateřina Pěnkavová předvedla v utkání s obranářkou Jelenou Dubkovovou dokonalé zmrtvýchvstání. Česká reprezentantka otočila z 0:2 na 3:2 a vykřesala naději na zvrat v utkání. Ten začínal nabírat silnějších obrysů po prvním setu souboje jedniček obou týmů. Iveta Vacenovská do něj vlétla jako uragán a vyhrála úvodní sadu 11:6. Zkušená Viktoria Pavlovičová však dokázala zareagovat, změnila taktiku hry a velice rychle srovnala skóre na 1:1. Do koncovky třetího setu šla v lepší pozici česká jednička. Vedla 9:6, ale dvojnásobná mistryně Evropy tento klíčový moment celého zápasu zvládla a pěti míčky v řadě udělala rázný krok k celkovému vítězství Bělorusek v poměru 3:1.

Vikt. Pavlovičová IMG_9289

“Zápas hodně připomínal loňské čtvrtfinále mistrovství Evropy ve Schwechatu. I tam naše děvčata prohrávala 0:2 a nakonec výsledek utkání otočila na 3:2. Pomalu jsem začínal věřit, že to dokážeme i dnes v Lisabonu. Hodně nás podržela Kačka Pěnkavová, která vyhrála téměř ztracené utkání s Dubkovovou. A když Iveta získala úvodní set nad Viktorií Pavlovičovou, vypadalo to hodně nadějně. Věřil jsem, že když dotáhne zápas do vítězného konce, Bleška to celé dokončí. Bohužel, se tak nestalo. Situace ve skupině se tak hodně zamotala. O všem se rozhodne zítra,“ konstatoval trenér Pavel Krpec.

Jedno je jisté, o postupujících družstvech do čtvrtfinále se definitivně rozhodne v úterních závěrečných zápasech ve skupině.

ME družstev ve stolním tenisu

ŽENYlogo ME 2014 Lisabon

Championships divize

Skupina D

II. kolo

Iveta VACENOVSKÁ – Alexandra Privalovová 0:3 (-5,-6,-8), Renata ŠTRBÍKOVÁ – Viktoria Pavlovičová 0:3 (-5,-5,-9), Kateřina PĚNKAVOVÁ – Jelena Dubkovová 3:2 (-5,-5,3,3,8), Iveta VACENOVSKÁ – Viktoria Pavlovičová 1:3 (6,-3,-9,-6).

Druhé utkání skupiny D: Ukrajina – Švédsko 2:3.

Pořadí po 2. kole: 1. Bělorusko 4 body, 2. Švédsko (5:5) 3 b., 3. Česká republika (4:5) 3 b., 4. Ukrajina 2 body.