České barvy budou na German Open ještě vidět

Dvojice Hana Matelová, Barbora Balážová se probojovala do hlavní soutěže

Už už to vypadalo, že na prestižním turnaji Seamaster 2017 ITTF World Platinum v německém Magdeburku nebude mít Česko třetí hrací den vůbec žádné zastoupení. Než přišlo na řadu předkolo čtyřhry žen a v něm vystoupení Hany Matelové se slovenskou spoluhráčkou Barborou Balážovou.

Jejich soupeřkami byly Nizozemky Li Jie a Britt Eerlandová, ovšem kombinace zkušené obranářky s ambiciózní útočnicí nedělala česko-slovenské dvojici veliký problém. Po dvou vyhraných setech se sice Nizozemky vzmohly na krátký odpor, jenže pak Matelová s Balážovou opět zahrály skvěle a postoupily do hlavní soutěže.

Podobný kousek se bohužel nepovedl dvojici Tomáš Konečný, Tomáš Polanský. V předkole čtyřhry mužů český pár prohrál s Rakušany Robertem Gardosem a Danielem Habesohnem 1:3 a do hlavní soutěže se neprobojoval.

Program druhého hracího dne turnaje otevřel z pohledu českých barev Tomáš Polanský. Ve dvouhře mužů do 21 let se ve čtvrtfinále utkal v boji o medaile s nasazenou dvojkou Taiwancem Liao Cheng-Tingem. Začal zápas velmi odvážně, vyhrál první set, ale pak převzal iniciativu jeho soupeř. Rozhodující moment zápasu přišel v koncovce třetího setu, kdy měl Tomáš Polanský výhodu dvou setbolů, které nevyužil. Naopak, jeho soupeř set vyhrál a pak zápas dovedl do vítězného konce. I tak je postup mezi osm nejlepších hráčů této kategorie pro Polanského obrovským úspěchem.

Ve dvouhře mužů prošel přísným sítem kvalifikačních skupin pouze Tomáš Konečný. Nestačil sice na slovenského obranáře Wang Yanga, díky lepšímu poměru setů ale proklouzl do předkola. Nyní má možnost oplatit Rakušanovi Gardosovi vyřazení ze čtyřhry. Ani případná výhra však ještě neznamená vstupenku do hlavní soutěže. Na vítěze česko-rakouského duelu čeká domácí reprezentant Ruwen Filus.

Ostatní čeští reprezentanti nestačili ve středečních zápasech na favorizované soupeře a ze skupin nepostoupili.

Čtvrteční program German Open přinese boje o postup do hlavních soutěží. Avizovaný zápas Konečný – Gardos začíná v 10:30 na televizním stole číslo 2. Ve večerních hodinách se v Magdeburgu představí aktérky prvního kola čtyřhry žen, tedy i pár Matelová-Balážová.

Seamaster 2017 ITTF World Platinum, German Open, Magdeburk

Výsledky českých hráčů a hráček

Kvalifikace, dvouhra mužů

Skupina 2: Hugo Calderano (Braz.) – Tomáš POLANSKÝ 4:0 (6,5,5,10).

Skupina 12: Quadri Aruna (Nig.) – Michal OBEŠLO 4:1 (-10,9,4,9,3).

Skupina 24: Benedikt Duda (Něm.) – Lubomír JANČAŘÍK 4:1 (9,-9,3,6,7).

Skupina 34: Ho Kwan Kit (Hong Kong) – Dmitrij PROKOPCOV 4:0 (4,11,7,8).

Skupina 36: Wang Yang (Sloven.) – Tomáš KONEČNÝ 4:1 (-5,5,6,5,5).

Kvalifikace, dvouhra žen

Skupina 4: Gu Yuting (Čína) – Dana ČECHOVÁ 4:0 (2,9,5,6).

Skupina 12: Yu Fu (Portug.) – Hana MATELOVÁ 4:1 (4,6,9,-10,8).

Dvouhra mužů do 21 let, čtvrtfinále: Liao Cheng-Ting (Taiwan) – Tomáš POLANSKÝ 3:1 (-9,9,11,8).

Čtyřhra mužů, předkolo: Robert Gardos, Daniel Habesohn (Rak.) – Tomáš KONEČNÝ, Tomáš POLANSKÝ 3:1 (3,8,-4,5).

Čtyřhra žen, předkolo: Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) – Li Jie, Britt Eerlandová (Niz.) 3:1 (7,6,-3,5).