České hráčky byly v Halmstadu blízko první výhře

Hana Matelová předvedla skvělý výkon a porazila i obranářku Li Qian. Její dva body však byly málo

Ve svém druhém utkání na světovém šampionátu družstev byly české reprezentantky blízko vítězství. Skvělý výkon totiž předvedla Hana Matelová, když porazila nejen Katarzynu Grzybowskou-Franzovou, ale pak také obranářku Li Qian. Bohužel, třetí bod se jejím spoluhráčkám přidat nepodařilo a Polky vyhrály 3:2.

Česká jednička v dopoledním utkání s Rumunskem vyšla naprázdno, ovšem dokázala se velmi rychle z nevydařeného vstupu do turnaje otřepat. Proti Polkám hrála mnohem důrazněji a především skvěle takticky. Zařídila první bod pro český tým výhrou nad Grzybovskou-Franzovou. „Prohrála jsem první set a říkala jsem, aby to nakonec nedopadlo jako proti Rumunkám. Naštěstí to ze mne spadlo, rozehrála jsem se a zápas držela především dobře takticky. Soupeřka hrála pořád svoji hru a na tu já jsem si postupně zvykla,“ řekla k prvnímu vítězství na turnaji a důležitému bodu v tomto utkání Hana Matelová.

Její kolegyně z týmu už tolik důvodů k radosti neměly. Dana Čechová prohrála s obranářkou Li Qian 0:3 a stejným poměrem pak podlehla Karin Adámková dobře známé hodonínské hráčce Natalii Partykové. Prohrála třikrát 9:11, přitom v prvním setu už vedla 8:2, ve třetím 6:1 a 7:4. Jako kdyby potřebovala, aby set trval maximálně do těch devíti bodů.

Naději na vítězství opět vykřesala Hana Matelová. Skvěle si poradila s Li Qian a vyrovnala na 2:2. „Hrály jsme spolu zatím jen jednou, a to jsem prohrála. Ale říkala jsem si tentokrát, že opravdu není co ztratit. Ona mě po vyhraném prvním setu možná trochu podcenila, protože nestačila zareagovat na moji zlepšenou hru. Je to určitě cenná výhra, jenže nakonec to stejně nestačilo. Byly jsme velmi blízko k celkovému vítězství a je škoda, že to nevyšlo,“ dodala. V rozhodujícím pátém zápase totiž Dana Čechová prohrála s Katarzynou Grzybowskou-Franzovou 1:3 a radovat se tak mohly Polky.

Po dvou odehraných kolech je situace ve skupině C hodně zajímavá. Mohou za to Rumunky, které si vlastní chybou prakticky prohrály duel s Nizozemskem. Jejich trenér totiž přišel pozdě na losování a vrchní rozhodčí nasadil jejich hráčky do utkání podle abecedního pořadí. Na první místo Irinu Ciobanuovou, na dvojku mladičkou Adinu Diaconuovou a na trojku Danielu Dodeanovou-Monteirovou. Dvě největší opory Samarová a Szocsová tak zůstaly na lavičce. Mistryně Evropy v této nezvyklé sestavě prohrály 1:3 a zkomplikovaly si boj o postup. Čekají je totiž utkání s Taiwanem a KLDR, což jsou velmi silní protivníci. Severokorejky jsou jediným neporaženým týmem ve skupině, když po výhře nad Nizozemskem porazily Taiwan 3:2.

Mistrovství světa družstev 2018, Halmstad

wttc_logo20170904

Výsledky českých týmů v základních skupinách

Championship divize

Ženy, skupina C: Polsko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:2

Katarzyna Grzybowska-Franzová – Hana MATELOVÁ 1:3 (4,-6,-9,-9), Li Qian – Dana ČECHOVÁ 3:0 (2,6,9), Natalia Partyková – Karin ADÁMKOVÁ 3:0 (9,9,9), Li Qian – Hana MATELOVÁ 1:3 (-8,4,-8,-9), Katarzyna Grzybowska-Franzová – Dana ČECHOVÁ 3:1 (-7,8,4,5).