České juniorky smetly Izrael 3:0

Junioři těžký boj s Polskem prohráli 1:3

První den 58. MEJ ve stolním tenisu v Bratislavě skončily všechny čtyři české reprezentační kolektivy s bilancí jedno vítězství a jedna porážka.

Ve večerních zápasech juniorské kategorie se blýskly české juniorky, které bez problémů porazily Izrael hladce 3:0. Trenérka juniorek Andrea Botková po utkání s Izraelem přiznala: „Ani jsem tak hladký průběh nečekala. Musím naše děvčata pochválit, hrály moc dobře. Ani Kačka Čechová, která se tady v Bratislavě představila poprvé, soupeřku nešetřila. Byl to celkově bezproblémový zápas, jsem ráda, že to holky takhle zvládly. První překážku máme za sebou. Zítra ještě hrajeme s Polskem, které porazilo Německo, takže třetí místo bude naše. Budeme čekat na los, kdo k nám přijde ze spodu. V podstatě nás ten nejdůležitější zápas teprve čeká.“

Andrea s Čechovou MG_8141

Trenérka Andrea Botková s Kateřinou Čechovou v průběhu oddechového času

Junioři České republiky měli ve II. kole skupiny C soupeře z nejtěžších – Polsko. Vyrovnaný duel nakonec ovládli polští stolní tenisté, kteří vyhráli 3:1 a mají na dosah prvenství ve skupině.  Souboj českých a polských juniorů režíroval Patryk Zatowka. Udělal dva body svého týmu, byť ten druhý, kterým zpečetil vítězství polské družiny, získal s velkým štěstím. V dramatickém utkání s Tomášem Polanským měl namále, když v rozhodujícím setu musel odvracet mečbol… „Byl to těžký a  vyrovnaný zápas. O vítězství Polska rozhodlo pár balonků. Patrik Klos na trojce začal skvěle, vyhrál první set a ve třetím měl setbol na 2:1. Tomáš Polanský pak málem otočil zápas se Zatowkou, když se postupně vyrovnal s nepříjemnou hrou soupeře a ze stavu 0:2 se propracoval až k mečbolu v pátém setu. Opět chyběl jediný míček, ale o tom to je. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je hrozně malinká. Dnes jsme to štěstíčko neměli a zápas jsme do vítězného konce nedotáhli. Nicméně kluci se nemají za co stydět. Sehráli s Polskem vyrovnanou partii a můžou jít se vztyčenou hlavou do dalších zápasů,“ konstatoval trenér českých juniorů Marek Klásek.

Česká republika – Polsko 1:3

Tomáš POLANSKÝ – Tomasz Tomaszuk 3:1 (-13,7,6,7), Jakub NĚMEČEK – Patryk Zatowka 0:3 (-7,-5,-6), Patrik KLOS – Marek Badowski 1:3 (7,-2,-11,-9), Tomáš POLANSKÝ – Patryk Zatowka 2:3 (-3,-7,10,8,-10).

Závěrečné utkání českých juniorů ve skupině C

Sobota 11. července: Česká republika – Bělorusko (zač. ve 13:00 hodin).

Juniorky České republiky

LEVEL 1

Česká republika – Izrael 3:0

Kateřina ČECHOVÁ – Heni Feldmanová 3:0 (7,6,5), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Shelli Gelmanová 3:1 (4,7,-10,7), Stanislava SLEZÁKOVÁ – Emmilee Kleinová 3:0 (2,5,6).