České reprezentantky na úvod MS prohrály s mistryněmi Evropy

Karin Adámková okořenila svoji premiéru na šampionátu družstev výhrou na Dodeanovou-Monteirovou

Hned na úvod bojů v základní skupině mistrovství světa družstev ve švédském Halmstadu los českým hráčkám přiděli úřadující evropské šampionky z Rumunska. Těžký soupeř na úvod, ovšem na druhou stranu ideální na vstup do turnaje. Proti družstvu, který si dělá na MS dokonce medailové naděje, totiž nebylo co ztratit.

Trojice Hana Matelová, Dana Čechová a Karin Adámková neodehrála špatné utkání, ale nakonec odešla poražena 1:3. V úvodním zápase porazila vítězka letošního prestižního turnaje TOP16 Bernadette Szocsová českou jedničku Hanu Matelovou. Těžila především ze skvělého servisu, s nímž se Matelová nedokázala vypořádat.

To Dana Čechová v dalším zápase potrápila Elizabetu Samarovou mnohem víc. Po dvou prohraných setech zvýšila tlak a třetí sadu vyhrála. Obrat v zápase se však nekonal. „Hrála jsem dobře od začátku, jenže jsem neproměňovala svoje míčky. Určitě se dal vyhrát hned ten první nebo i druhý set. Měla jsem však veliký problém s jejím servisem. Já ho znám, ale ne vždy se s ním dokážu vypořádat. Prohrála jsem 1:3, ale nejsem zklamaná. Stejně tak bychom neměly být smutné ani jako tým. Tohle nebylo špatné utkání, Rumunky jsou zkrátka reálně lepší,“ řekla zkušená česká reprezentantka.

Jediný bod českého týmu nakonec zařídila Karin Adámková, která je nováček na mistrovství světa družstev. Proti výrazně zkušenější Daniele Dodeanové-Monteirové se do boje pustila beze strachu a jak sama přiznala, měla i potřebné štěstí. Nakonec vyhrála v pětisetové bitvě 3:2. „Neměla jsem co ztratit, protože soupeřka byla velkou favoritkou. Hodně důležitý byl druhý set, který jsem vyhrála. Pak sice opět šla do vedení Rumunka, ale dokázala jsem srovnat. A v pátém setu jsem od začátku vedla a měla jsem i potřebné štěstí. Proměněný mečbol bylo další prasátko v řadě, které mi tam spadlo,“ usmívala se po utkání česká reprezentantka.

Bohužel, na její skvělý výkon nedokázala navázat Hana Matelová, která prohrála s Elizabetou Samarovou 0:3. Ve druhém setu nevyužila výhodu jednoho setbolu, což jen potvrdilo, že duel s Rumunkami Matelové prostě nesedl. Ale vše může napravit hned v dalším utkání na šampionátu, v němž české hráčky nastoupí proti Polsku.

Mistrovství světa družstev 2018, Halmstad

wttc_logo20170904

Výsledky českých týmů v základních skupinách

Championship divize

Ženy, skupina C: Rumunsko – -ČESKÁ REPUBLIKA 3:1

Bernadette Szocsová – Hana MATELOVÁ 3:0 (4,9,4), Elizabeta Samarová – Dana ČECHOVÁ 3:1 (7,6,-8,6), Daniela Dodeanová-Monteirová – Karin ADÁMKOVÁ 2:3 (4,-8,2,7,7), Elizabeta Samarová – Hana MATELOVÁ 3:0 (6,10,8).