Česko-slovenský debl prohrál na MS po vyrovnaném boji

Hana Matelová s Barborou Balážovou nebyly daleko od postupu do čtvrtfinále

Zdálo se to jako nemožné, ale realita byla nakonec zcela jiná. Na mistrovství světa v Houstonu svedly Hana Matelová s Barborou Balážovou naprosto vyrovnanou partii s favorizovaným čínským párem Qian Tianyi, Chen Meng. Prohrály sice 1:3, ale postup nebyl vůbec daleko.

Číňanka Chen Meng je světovou jedničkou, na šampionátu se představila s novou spoluhráčkou Qian Tianyi, která je „až“ 27. na žebříčku. Ovšem jako deblová dvojice jsou na velké akci nováčky. Proto také nebyly vůbec mezi nasazenými páry.

Osmifinálový duel začala lépe česko-slovenská dvojice. Zvládla koncovku prvního setu a ujala se vedení. Klíčový moment zápasu nastal v setu druhém. Matelová s Balážovou skvěle začaly a postupně si vybudovaly slušný náskok. Měly za stavu 10:6 výhodu čtyř setbolů, jenže ani to proti Číňankám nestačilo. Qian Tianyi s Chen Meng dokázaly set otočit a nadechly se k mohutné ofenzívě.

Třetí set byl opět vyrovnaný, favorizované Asiatky sice vedly 9:5, ale za stavu 9:7 si musely vzít oddechový čas. Pak už příliš nechybovaly. Set nakonec vyhrály, stejně jako ten následující. Postoupily tak do čtvrtfinále.

Mistrovství světa jednotlivců, Houston

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra žen, osmifinále: Qian Tianyi, Chen Meng (Čína) – Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) 3:1 (-10,10,8,5).