Český debl ve finále! Blašková s Tomanovskou vyzvou sestry Wegrzynovy

Smíšenou čtyřhru ovládli Khanin s Trigolosovou

Úžasného úspěchu dosáhly Kateřina Tomanovská se Zdenou Blaškovou, které v semifinále turnaje Czech International Open v Olomouci přehrály slovenskou dvojici Tatiana Kukuľková, Ema Labošová 3:1 na sety. Hned první sadu měly lépe rozehranou Slovenky, ale v koncovce jim ji české hráčky ukradly. Druhý set byl suverénně nejjednoznačnější a skončil poměrem 11:2 pro soupeřky českých hráček, ale pak už na stole dominovaly ve velmi atraktivním zápase Tomanovská s Blaškovou a vyhrály 3:1. Svým soupeřkám tak oplatily porážku 0:3 z nedávného turnaje v Budapešti. „Obě dvě jsme udělaly videoanalýzu a připravily jsme se na to, co proti nám Slovenky hrály a co nám nevyhovovalo. Náš výkon byl mnohem lepší, i když pořád se tam trochu motáme a občas si šlapeme na nohy,“ smála se Blašková.

Soupeřkami ve středečním finále jim budou přemožitelky Tamary Tomanové a Kristýny Mikulcové Anna a Katarzyna Wegrzynovy. „Už jsme s nimi obě hrály, i když s jinými spoluhráčkami. Nebude to nic jednoduchého, ale na finále se moc těšíme,“ dodala mladší z obou českých hráček.

V úterním programu se už nepředstavil ani jeden český zástupce. Bojovalo se v soutěži jednotlivců o postup do semifinále. Nejprve začaly ženy a podle papírových předpokladů se nejméně nadřela nasazená jednička Xiaoxin Yang, která na své cestě neztratila ani set. Soupeřkou jí bude Francouzska Audrey Zarifová. V druhé části pavouku se ve skvělém světle předvedla mladá Mariia Tailaková, která se střetne se švédskou obranářkou Lindou Bergströmovou.

Mužská část pavouka slibuje velmi pěkné semifinálové boje. Proti sobě se totiž postaví nasazená jednička Ind Sathiyan Gnanasekaran, který zatím neztratil ještě ani set a švédský supertalent Truls Moregard, který se prezentuje ve fantastické formě i v Olomouci. Druhou dvojici tvoří Ukrajinec Yevhen Pryschepa a přemožitel Radka Skály Andreas Levenko.

Závěrečným utkáním čtvrtého hracího dne bylo finále smíšené čtyřhry, do kterého se probojoval ukrajinský pár Limonov, Brateyková a jejich soupeři byli Bělorusové Khanin a Trigolosová. Toto finále bylo jednoznačnou událostí a z vítězství 3:0 se radovali druzí jmenovaní.

2021 ITTF Czech International Open, Olomouc

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra žen

Semifinále: Tatiana Kukuľková, Ema Labošová (Slov.) – Kateřina TOMANOVSKÁ, Zdena BLAŠKOVÁ 1:3 (-11,2,-7,-7)

Smíšená čtyřhra:

Finále: Aleksandr Khanin, Daria Trigolosová (Běl.) – Anton Limonov, Solomiya Brateyková (Ukr.) 3:0 (5,7,11)