Češky zústaly ve hře o medaili

Trenér Pavel Krpec ocenil dnešní výkon celého družstva

Lepší úvod Evropských her si české stolní tenistky nemohly přát. V dnešním osmifinále soutěže družstev po výborném výkonu vyřadily favorizované Rakousko a zítra pokračují v bojích o medaili zápasem s Francií.

„Mám obrovskou radost, že jsme dokázali zvítězit proti tak silnému týmu jako je Rakousko. Na posledním ME skončily Rakušanky stříbrné a ve svém středu mají jednu z nejlepších hráček Evropy Liu Jia (Susi). Byly jasnými favoritkami, ale všechny naše holky dnes zahrály skvěle a to nám přineslo vítězství,“ chválil své hráčky za dnešní skvělé vystoupení trenér Pavel Krpec.

Hanka a Blecha 11328874_

Momentka z utkání ve čtyřhře, v akci Renáta Štrbíková, přihlíží Hana Matelová

Reprezentační kouč pak přidal podrobnější hodnocení zápasu, který přinesl českému stolnímu tenisu velký úspěch. “Začala to Bleška, která porazila Polcanovovou celkem s přehledem 3:1 a to nás evidentně uklidnilo. Bleška potvrdila, že pořád hraje skvěle. A když zahraje tak jako dnes, je nepříjemná téměř pro všechny soupeřky. Potom Iveta porazila po výborném výkonu Susi, také 3:1. Tentokrát hrála výborně takticky a nenechala se zlomit ani nevyužitými mečboly za stavu 2:0 na sety a 10:8 a 11:10. I po tomto prohraném setu pokračovala ve velmi dobrém výkonu a dotáhla zápas do vítězného konce. Ve čtyřhře Bleška s Hankou prohrávaly už 0:2 na sety, přesto dokázaly srovnat na 2:2 a vedly v 5. setu 4:2. Pak, ale díky lehkým chybám set i celé utkání prohrály. No a poslední zápas hrála skvěle Hanka. Když vyhrála 1. set, bylo vidět, že na Susi začíná doléhat zodpovědnost a nervozita. Hanka to dokázala využít a zvítězila 3:0. Dneska prostě hrály všechny holky výborně a určitě nám pomohlo i to, že soupeřky dobře známe a měli jsme s nimi společné soustředění v Linzi před EOH v Baku. Zítra hrajeme proti Francii a pokusíme se navázat na dnešní úspěch.“

Škoda, že web ČOV (baku.olympic.cz) skvělý úspěch českých stolních tenistek nějak blíže nezaznamenal. Přednost opět dostaly jiné sporty…

Původní fotografie z osmifinálového utkání českých stolních tenistek s Rakouskem webu ČAST z Baku zaslala Petra Steyerová.

Kompletní informace o turnaji ve stolním tenisu na Evropských hrách v Baku najdete zde: http://www.baku2015.com/table-tennis/index.html