Čeští stolní tenisté na vítězství nedosáhli

Dmitrij Prokopcov se s Freitasem držel, ale nakonec prohrál 2:4

Pro trojlístek českých stolních tenistů dnešní boje na evropské olympijské kvalifikaci v Halmstadu o letenky do Ria skončily. Lubomír Jančařík, Dmitrij Prokopcov i Tomáš Konečný čtvrtfinálové zápasy ve svých “osminkách“ prohráli a dál budou pokračovat ve II. stupni kvalifikace, kde se bude od zítřka hrát o dvě místa v olympijském turnaji.

Lubomíra Jančaříka i Dmitrije Prokopcova čekal dva levorucí protivníci. Jančařík v utkání s  Robinem Devosem většinou jen dotahoval náskok soupeře. A v důležitých okamžicích měl více jistoty i klidu na raketě houževnatý Belgičan. „Dlouho mi trvalo než jsem si zvyknul na jeho podání. A můj servis přijímal banánem, u kterého se nezvykle kroutil. Jeho údery byly dost nevyzpytatelné. Bohužel jsem byl prakticky celý zápas pod tlakem. Chtělo to vyhrát jeden set, aby se to zlomilo. Šance k tomu byla ve druhé sadě a hlavně ve čtvrté, kdy jsem vedl 9:5. Je to škoda,“ konstatoval Lubomír Janřařík, pro kterého to byla první porážka v turnaji.

Jančařík IMG_2172

Lubomír Jančařík prohrál s Belgičanem Robinem Devosem 0:4

Dmitrij Prokopcov začal proti favorizovanému Marcosu Freitasovi bez respektu a vyhrál první sadu 11:9. Portugalec se ale postupně rozehrával a v dalším průběhu utkání potvrdil roli třetího nasazeného hráče turnaje. Český reprezentant ještě vyrovnal na 2:2, ale závěr již patřil třináctému hráči světa Freitasovi.

Souboj dvou hráčů z polské Superligy mezi Tomášem Konečným a Wang Zengyi byl hodně o koncovkách. Konečný měl setboly v prvním i třetím setu, ale nevyužil je a prohrál shodně 10:12. Jeho polský soupeř byl v této činnosti úspěšnější, když už se k setbolům dostal, využil je. I proto nakonec vyhrál 4:2.

Skupina B

Čtvrtfinále: Lubomír JANČAŘÍK – Robin DEVOS (Belgie) 0:4 (-8,-9,-8,-9).

Skupina C

Čtvrtfinále: Dmitrij PROKOPCOV – Marcos FREITAS (Portugalsko) 2:4 (9,-1,-5,6,-8,-5).