Cheb sahal v extraligové dohrávce po bodech, ale neuspěl

Klíčovou postavou El Niňa byl Dmitrij Prokopcov, zařídil dva body a porazil Tomáše Treglera

Dohrávka 5. kola nejvyšší domácí soutěže nabídla velmi zajímavý souboj mezi nováčkem soutěže SKST Cheb a obhájcem titulu El Niněm Praha. Hosté byli blízko první bodové ztrátě v sezoně, ale nakonec utkání vyhráli 4:2.

Úvodní dvě dvouhry byly podle papírových předpokladů. Dmitrij Prokopcov porazil Jana Žaloudíka a pak domácí jednička Tomáš Tregler po boji přehrál Stanislava Kučeru. Jenže vzápětí Stepan Šapošnikov překvapil zkušeného Jakuba Kleprlíka a vybojoval druhý bod pro chebský tým.

Klíčovým duelem se ukázal souboj Tomáše Treglera s Dmitrijem Prokopcovem, který pro sebe získal starší a zkušenější Prokopcov a připravil tak první porážku v sezoně pro oporu Chebu. Domácí se ovšem nevzdali. Kleprlík sice hladce přehrál Žaloudíka, ovšem pak sahal minimálně po prodloužení utkání do závěrečné čtyřhry Stepan Šapošnikov. Za stavu 2:3 na zápasy vedl nad Stanislavem Kučerou 2:0 na sety a 10:8. Měl dokonce výhodu servisu, ale tu nevyužil. Set prohrál a v dalším průběhu už dominoval Kučera. Pražané tak opět vyhráli bez bodové ztráty a vedou suverénně extraligovou tabulku.

Extraliga mužů 2019/2020

Dohrávka 5. kola

SKST Cheb – SF SKK El Niňo Praha 2:4

Jan ŽALOUDÍK – Dmitrij PROKOPCOV 1:3 (-6,7,-4,-8), Tomáš TREGLER – Stanislav KUČERA 3:2 (5,11,-7,-8,8), Stepan ŠAPOŠNIKOV – Jakub KLEPRLÍK 3:2 (9,-10,9,-6,8), Tomáš TREGLER – Dmitrij PROKOPCOV 1:3 (-7,9,-8,-10), Jan ŽALOUDÍK – Jakub KLEPRLÍK 0:3 (-4,-7,-9), Stepan ŠAPOŠNIKOV – Stanislav KUČERA 2:3 (5,10,-10,-3,-6).